Responsabil asigurarea calitatii

Alfredo Trading Company SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Este responsabil de implementarea standardului 22000/2005 (sistemul HACCP) prin aplicarea procedurilor documentate conform Manualului HACCP
Editeaza si implementeaza procedurile sistemului integrat mediu calitate conform SR EN ISO 9001/2001 si SR EN ISO 14001/2005 in vederea certificarii
Realizeaza auditarea tuturor departamentelor, din punct de vedere al procedurilor implementate
Centralizeaza si analizeaza neconformitatile cu ocazia auditurilor efectuate si se asigura ca toate masurile de corectare si prevenire necesare sunt puse in aplicare in mod eficace
Elaboreaza fisele de calitate: lista de verificare teste/ corectari/ control si le actualizeaza
Inregistraza parametri de identificare si trasabilitate a produselor
Monitorizeaza, verifica si propune rezolvarea eventualelor deficiente aparute in punctele critice de control in cadrul depozitului Afumati
Este responsabil de mentinerea normelor privind calitatea mediului (deseuri, reteaua de ape, etc)
Se ocupa de actualizarea documentatiei specifice autorizarilor
Reprezinta societatea in relatia cu autoritatile locale (DSV, mediu, etc)

CERINTE

Studii superioare (preferabil in industria alimentara)
Experienta pe un job similar de minimum 1 ani
Cunoasterea sistemului HACCP
Cunostinte de operare PC (MS Word, MS Excell, Internet Mail)
Cunostinte de limba engleza de nivel mediu
Abilitati de planificare si organizare
Capacitatea de analiza si sinteza a informatiilor
Atitudine proactiva, flexibila, independenta
Spirit de echipa
Atentie la detalii
Loialitate
Dinamism

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra intr-o echipa de profesionisti ce activeaza intr-o companie tanara aflata in plin proces de dezvoltare
- sanse reale de promovare
- pachet salarial atractiv

Lider national in domeniul importului si distributiei de produse alimentare angajeaza Responsabil Asigurarea Calitatii.