RESPONSABIL APROVIZIONARE

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, cunoscuta firma de constructii cu capital strain si peste 10 ani experienta in constructiile civile si industriale, cautam o persoana pentru postul

RESPONSABIL APROVIZIONARE - Timisoara

-Coordoneaza activitatea personalului din subordine (4 persoane), asigurand procurarea ritmica si operativa a materialelor necesare pentru desfa¿urarea in bune conditii a procesului de productie;
-Organizeaza activitatea de prospectare a pietii pentru materialele/lucrarile de subantrepriza ce urmeazã a se achizitiona, participand la selectia furnizorilor pe baza criteriilor stabilite;
-Coordoneaza activitatea de contractare, participand la intalnirile si negocierile cu furnizorii de materiale sau subantreprenorii, si la incheierea contractelor in colaborare cu dep. Economic, Juridic si conducerea societatii;
-Identifica furnizori alternativi pentru materialele sau lucrarile de constructii achizitionate de companie;
-Organizeaza centralizarea rapoartelor de necesitate, stabilind prioritatile si programul de aprovizionare;
-Verifica si raspunde de concretizarea necesarelor de aprovizionare, monitorizand lansarea si derularea comenzilor de aprovizionare;
-Gestioneaza evaluarea periodica a furnizorilor, conform procedurilor in vigoare;
-Gestioneaza implementarea si aplicarea procedurilor de achizitii, conform Manualului Calitatii.

CERINTE

-Studii superioare tehnice, profilul constructii reprezinta avantaj;
-Minimum 5 ani experienta in achizitii (studii piata, selectie furnizori materiale constructii cat si subantreprenori constructii, negocieri cu furnizorii de materiale de constructii cat si cu subantreprenori constructii - nivel antrepriza constructii industriale sau proiecte rezidentiale);
-Experienta 2 ani in functie de conducere;
-Cunostinte si experienta anterioara in domeniul constructiilor;
-Cunostinte limba italiana si/sau engleza;
-Bune cunostinte operare PC, pachetul Office;
-Abilitati foarte bune de negociere, analiza, comunicare;
-Persoana foarte organizata si perseverenta;
-Domiciliu sau disponibilitate de desfasurare a activitatii in Timisoara;
-Disponibilitate la program prelungit si deplasari ocazionale in interes de serviciu.

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca foarte bune, salariu competitiv si pachet beneficii.

Toate aplicatiile sunt strict confidentiale

A young and dynamic team, experienced professionals offering HR Consulting & Recruitment services.
We have a change-management approach.
We fill the need for Professionalism, Confidentiality, Ethic, Rapidity and Quality Guarantees.