Responsabil Actiuni Promotionale

BRD - Groupe Société Générale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeaza si coordoneaza actiunile de promovare a produselor si serviciilor bancii destinate clientilor persoane fizice si juridice
Initiaza campanii de marketing in vederea promovarii produselor noi
- identifica si valorifica oportunitati legate de promovarea ofertei de produse si servicii a bancii ;
- stabileste segmente tinta in conformitate cu produsul / serviciul promovat;
- stabileste obiectivele, bugetul si urmareste indeplinirea obiectivelor comerciale analizand rezultatele campaniilor comerciale ;
- asigura formarea interna a corespondentilor de marketing din reteaua BRD si din Centrala.

CERINTE

- minim 2 ani experienta in marketing, organizare de campanii publicitare;
- cunoasterea tehnicilor de marketing bancar si a specificului promotiilor bancare reprezinta un avantaj;
- studii economice superioare cu specializare in comert / marketing;
- bune cunostinte de engleza si / sau franceza;
- capacitate de analiza, abilitati de organizare si planificare;
- initiativa si creativitate.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Posibilitatea de a va alatura unei echipe de profesionisti

BRD - Groupe SociBRD - Groupe Société Générale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Société Générale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.