RESPONSABIL ACHIZITII - MATERIALE CONSTRUCTII

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea achizitiilor de materiale si echipamente pentru lucrarile realizate de societate;
Asigura acoperirea necesarului de achizitii al companiei in termenii de timp si calitate, pentru proiectele in derulare;
Analizarea si prospectarea pietei si a conditiilor de achizitie/livrare;
Dezvoltarea si intretinerea listei de furnizori interni si externi ai firmei;
Negociaza, intocmeste si urmareste contractele comerciale, analizeaza modul de indeplinire al clauzelor contractuale;
Analizeaza, selecteaza si negociaza ofertele de pret primite de la furnizori pentru materiale, echipamente si prestari servicii;
In cadrul activitatii de achizitii, actioneaza permanent in scopul reducerii costurilor achizitiilor;
Intocmirea, transmiterea si urmarirea comenzilor pana la livrarea in termen a produselor comandate;
Verificarea facturilor primite de la furnizori pentru a fi in conformitate cu comenzile;
Organizarea transportului materialelor cu respectarea termenelor;
Intocmirea impreuna cu Directorul Tehnic/Seful de Santier si seful ierarhic a necesarului de aprovizionat, in concordanta cu solicitarile venite de la lucrarile in curs;
Asista departamantul tehnic in vederea realizarii ofertarii;
Pastrarea in permanenta a legaturii cu managerii proiectelor in derulare;
Colaborarea cu departamentele companiei pentru realizarea activitatii in conditii de eficienta;
Inventarierea si evaluarea produselor aflate pe stoc;
Raspunde de calitatea procesului de aprovizionare si depozitare;
Realizeaza imbunatatirea continua a sistemului de aprovizionare, elaborarea politicilor, procedurilor si instrumentelor de lucru necesare gestionarii activitatii de aprovizionare in cadrul firmei;
Elaboreaza raporte diverse privind activitatea de achizitii.

CERINTE

Absolvent de studii superioare
Spirit de observaţie, flexibil in gandire, gândire comercială, dinamism, eficienţă;
Cunostinte de operare MS Office (Word, Excel);
Abilitati de comunicare si negociere;
Experienţă in domeniu, de preferabil 5 ani
Nivel înalt de angajament şi de motivaţie, sociabilitate, spirit de muncă în echipă
Persoană organizată, responsabilă, loială, cu spirit de iniţiativă
Cunostinte de limba engleza constituie un avantaj
Disponibilitate la deplasări.
Posesor carnet auto cat. B

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/