RESPONSABIL ACHIZITII IT

Dacris Impex SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Initierea cererilor de oferta si analiza ofertelor cu implicare detaliata in cazul comenzilor foarte mari sau complexe;
- Incheierea de contracte, comenzi directe si negocierea termenilor si a conditiilor cu furnizorii;
- Face recomandari in legatura cu alegerea unor furnizori in functie de considerente comerciale;
- Recomanda alegerea produselor;
- Negociaza cu furnizorii preturile de achizitie;
- Identifica necesarul de aprovizionare;
- Ia masurile necesare pentru ca toate comenzile sa fie executate in limita bugetului.

CERINTE

- Studii superioare
- Minim 3 ani experienta in domeniul IT sau aprovizionare;
- Cunoasterea foarte buna a pietei de produse IT-obligatoriu;
- Cunostinte foarte bune de operare PC (Excel, Word, Outlook Express);
- Bune cunostinte de limba engleza;
- Aptitudini dezvoltate de negociere;
- Bune abilitati de comunicare si de relationare;
- Gandire analitica si bune capacitati organizatorice.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv, posibilitatea lucrului intr-o echipa tanara.

Import si distribuitie birotica si papetarie; productie tipografica.