Responsabil achizitii AMBALAJE/ACCESORII/AUXILIARE/DIVERSE

SC ADESGO SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-solicitari oferet de prêt si prezentare spre aprobare sefului ierarhic;
-intretinerea constanta in sistemul IT a bazei de date a furnizorilor desemnati si introducerea de referinte noi, corelarea cu programul de productie specific firmei;
-creare comenzi noi si prezentarea lor sefului ierarhic spre aprobare ;
-verificarea zilnica in sistem a stocurilor, necesarului de aprovizionat si a termenului limita de livrat in fabrica ;
-analizare si lansare comenzi catre furnizorii interni si externi, cu respectarea termenului de livrare in fabrica ;
-verificarea anterioara a documentelor privind marfa in curs de livrare, in special la importuri; verificarea cantitativa in sistem a marfii sosite privind receptia, predarea facturii in Contabilitate ;
-inchiderea comenzilor in sistem dupa livrare ;
-pregatire si emitere rapoarte saptamanale catre seful ierarhic ;participare la sedinte ;
-executa si urmareste si alte sarcini trasate de conducerea societatii in limita calificarii profesionale

CERINTE

- pregatire: studii medii / superioare
- experienta : obligatoriu minim 5 ani de activitate in domeniul achizitii
- cunostinte solide cu privire la activitatea de achizitii si administrare a bunurilor achizitionate in favoarea companiei, de legislatie privind patrimoniul societatii, abilitati operare pe calculator si corespondenta comerciala, cunostinte lb. Engleza (scris, citit, vorbit) – obligatoriu nivel cel putin mediu;
Calitati si aptitudini:
- capacitate de organizare si coordonare a activitatii, automotivare, abilitatea de a respecta termenele- limita impuse de activitatea profesionala zilnica;
- capacitatea de a rezolva in termenul si calitatea ceruta a mai multor sarcini prioritare simultan;
- spirit intreprinzator, dinamism, fermitate, capacitate de comunicare si de a lucra in conditii de stress;

BENEFICII OFERITE

Salariul va fi discutat in cadrul interviului final cu managementul companiei, in functie de nivelul de pregatire profesionala, experienta si grila salariala a societatii
-alte drepturi prevazute de CCM in vigoare la nivel de societate

In momentul de fata ADESGO, este cel mai mare producator de dresuri de dama din Romania, cu o capacitate deproductie de peste 900.000 de perechi pe luna, adaptandu-se la cele mai variate cerinte din domeniul productie de dresuri, si 600.000 articole de lenjerie.

www.adesgo.ro