RESPONSABIL ACHIZITII ALTERNATIVE

Montero Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analizeaza ofertele de achizitii si ia decizia de achizitie in functie de obiectivele companiei
Mentine legatura cu factorii de decizie din filiala in ceea ce priveste necesarul de achizitii si criteriile de achizitie
Urmareste intrarile de marfa si respectarea conditiilor comerciale agreate pentru achizitie.
Intocmeste rapoarte de vanzari, necesar de produse , rapoarte ale conditiilor de achizitie la nivel de fiecare filiala.
Asigura impartirea produselor deficitare la nivel de filiala
Verifica preturi, comisioane achizitii alternative, termene de valabilitate al produselor

CERINTE

Studii superioare definitivate – economic.
Experienta in domeniul achizitiilor minim un an, de preferat in domeniul farmaceutic
Excelente abilitati de comunicare, negocire, planificare si coordonare
Cunostinte despre managementul stocurilor, vanzarilor si achizitiilor
Gandire strategica, viteza de reactie rapida la cerintele clientilor
Cunostinte operare PC – word, excel, power point

Profilul candidatului ideal
Dinamic, creativ, cu initiativa.
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere ( persuasiune, prezentare profesionala )
Abilitati de a se relationa usor cu oamenii, personalitate deschisa
Abilitati de analiza, sinteza si planificare
Atitudine proactiva, orientata catre nevoile clientului.
Orientat spre construirea unei cariere.

Esti in cautarea unui mediu de lucru profesionist, intr-o companie stabila, unde doresti sa te regasesti ? MONTERO este o companie de traditie in domeniul distributiei de produse farmaceutice si parafarmaceutice, aflata in plina dezvoltare, cu o cota de piata care o situeaza in primele 10 companii