Responsabil Achizitii

FLEXXELF SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabilirea necesarului de materiale, volum si structura a comenzilor;
- Achizitionarea si aprovizionarea departamentelor cu produse si materiale necesare desfasurarii activitati;
- Elaborarea si lansarea comenzilor catre furnizori,urmarirea confirmarii de primire;
- Evidenta achizitiilor facute;
- Urmareste termenele de livrare,incadrarea in parametrii contractual;
- Verifica stocurile de materii prime si materiale in programul de gestiune utilizat de Companie;
- Mentine relatia cu furnizori interni si externi;
- Participa la intalnirile cu reprezentantii furnizorilor

CERINTE

Persoana ce detine aceasta pozitie asigura suportul pentru activitatea departamentului Aprovizionare / Depozitului de materii prime si materiale

Cerinte:
- experienta minima in profile PVC si Aluminiu - constituie avantaj
- absolvent de studii medii
- abilitati de comunicare, spirit de echipa
- experienta anterioara in achizitii
- dinamic, energic, correct, organizat,capabil sa gaseasca solutii
- bune cunostiinte de operare PC – MS Office,
- engleza: avansat

BENEFICII OFERITE

Firma asigura salariu motivant, bonuri de masa, ambianta placuta de lucru, posibilitati de crestere pe plan profesional

Compania Flexxelf face parte din grupul de companii Avrig 35 si este un important producator de usi si ferestre, pereti cortina si fatade din PVC (profil Veka), si aluminiu (profil Technal, Schuco, Balkan, Alumil).
In numai 2 ani de la infiintare, compania a devenit al treilea producator de ferestre PVC cu profile Veka din Romania cu un rol important pe piata producatorilor de pereti cortina, inclusiv fatade structurale.