Responsabil achizitii

Lindec Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analiza contractelor si a termenelor de plata cu toti furnizorii;
Analiza pietei si identificarea potentialilor furnizori;
Pastrarea comunicarii cu furnizorii privind data si conditiile de livrare;
Lansarea comenzilor catre furnizori;
Obtinerea facturilor, avizelor si documentelor de conformitate si calitate de la furnizori;
Propune stocul de siguranță;
Propune strategii pe termen lung cu furnizorii;
Propune solutii pentru reducerea costurilor, gestionarea costurilor de achizitii pe proiecte – unde este cazul;
Imbunătățirea gestionării cererii interne de materiale;
Mentinerea si dezvoltarea relatiei de colaborare cu furnizorii de produse, urmarind derularea corespunzatoare a contractelor din punct de vedere al conditiilor comerciale, tehnice, financiare;
Evaluari si solutii de rezolvare a eventualelor probleme asociate stocurilor, produselor neconforme, comenzilor, vanzarilor, soldurilor, scadentelor, sconturilor conform conditiilor comerciale agreate cu furnizorii.
Asigura cele mai avantajoase modalitati de transport si mentine relaţia cu tranportatorii internaţionali si naţionali.
Coordoneaza activitatile de achizitii de la plasarea comenzii si pana la receptia acesteia in depozitul central;
Negociaza preliminar preturile si conditiile comerciale;
Colaborareaza cu departamentul financiar-contabil;
Propune contracte de parteneriat cu colaboratorii interni si internationali;

CERINTE

Studii superioare de profil ;
Experienta pe un post similar de minim 5 ani;
Carnet de conducere - categoria B constituie un avantaj
Bune abilitati de organizare si conducere;
Atentie la detalii;
Abilitati de comunicare, onestitate;
Personalitate energica, cu atitudine pozitiva;
Cunosterea unei limbi de circulatie reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

Training si suport continuu pentru dezvoltare profesionala;
Mediu de lucru stimulativ si profesionist;
Cariera intr-o societate in continua dezvoltare;
Contract individual de muncă pe perioada nedeterminata;
Pachet salarial motivant .

Vanzare materiale si utilaje, precum si executie de pardoseli industriale