Responsabil achiziţii imobiliare

JOBS FACTORY

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Responsabilităţi de evaluare de proprietăţi şi proiecte
-Estimează valoarea şi statutul terenurilor, precum şi studiile necesare înaintea unei achiziţii (studii de teren, de fezabilitate etc.) şi asigură realizarea acestor studii pentru ca managerul să poată evalua o oportunitate de afaceri pe baza rezultatelor lor
-Examinează noi posibilităţi de dezvoltare, estimând impactul unor dezvoltări majore în termeni de viabilitate economică şi efecte asupra mediului
-Evaluează problemele de mediu, legale şi reglementare şi oferă consiliere în privinţa acestora
-Menţine legătura cu alţi specialişti, urbanişti, arhitecţi, ingineri, precum şi cu autorităţile, după cum e cazul, în vederea dezvoltării noilor proiecte şi pentru obţinerea documentaţiei necesare

CERINTE

-Formare în management, vânzări sau achiziţii, drept imobiliar
-Experienţă ca manager de proiect sau business developer
-Foarte bună cunoaştere a pieţei imobiliare din România (ofertă, cerere, tendinţe)
-Persoană analitică; trebuie să aibă o bună înţelegere a achiziţiei de terenuri şi a datelor furnizate de către echipa sa în vederea evaluării potenţialului de afaceri al unui proiect/al unei achiziţii
-Perseverent în căutarea celor mai bune afaceri, dar şi răbdător în vederea obţinerii celor mai bune rezultate
-Bune abilităţi de comunicare şi relaţionare
-Persoană responsabilă, dedicată unei colaborări pe termen lung

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv cu bune perspective de evoluţie
Training asigurat la sediul companiei sau la una din principalele sucursale

Jobs Factory este o agentie de recrutare si plasare de personal. www.jobsfactory.ro / www.emploi.ro