Responsabil Abonamente - perioada determinata de 6 luni (1 septembrie 2008 - 28 februarie 2009)

Ringier Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentinerea relatiei cu abonatii prin telefon, e-mail, scrisori sau direct la sediu
- Verificarea si introducerea in baza de date a noilor abonamente
- Contractarea abonamentelor direct la sediul editurii
- Preluarea reclamatiilor primite de la abonati, transmiterea lor catre distribuitori si urmarirea solutionarii reclamatiei
- Centralizarea comenzilor primite lunar de la firmele de abonamente si transmiterea acestora catre departamentul Distributie
- Intocmirea lucrarilor zilnice si saptamanale de predare ale abonamentelor catre distribuitori
- Intocmirea facturilor lunare catre firmele de abonamente si catre clientii directi

CERINTE

- studii medii (studiile superioare constituie un avantaj);
- experienta de minimum 1 an pe o pozitie similara;
- cunostinte operare PC: Microsoft Office;
- cunostinte de limba engleza.
- persoana organizata, flexibila, calma, rezistenta la stress
- foarte bune abilitati de comunicare si negociere
- permis de conducere - categoria B

Ringier Romania face parte din Grupul Ringier, cel mai mare grup de presa din Elvetia. Grupul Ringier este prezent in 12 tari si are peste 6800 de angajati. Acesta publica aproximativ 130 de ziare si reviste, produce aproape 20 de programe de televiziune si opereaza 50 de platforme on-line, precum si 11 tipografii. In Romania, compania elvetiana detine pozitia de lider al presei scrise, editand peste 16 ziare si reviste, printre care: Capital, Evenimentul zilei, Libertatea, Compact, Bolero, Bravo, Bravo Girl, Lumea femeilor, Libertatea pentru femei, Unica, TV Mania, TV Satelit.