RESEARCHER, RECRUTARE SI SELECTIE

People Design

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati Cheie:

- Analiza celor mai potrivite surse de informatii si a canalelor de comunicare pentru un post anume.
- Identificarea si pre-calificarea candidatilor potriviti pe baza analizei cv-urilor si a altor informatii relevante.
- Realizarea interviurilor telefonice pentru a pre-califica candidatii selectati pentru un anumit post.
- Evaluarea si recomandarea candidatilor pentru interviul cu un Consultant.
- Cautarea si analizarea informatiilor relevante despre dinamica pietei muncii, a unui sector anume sau o arie geografica.
- Mentinerea acuratetei informatiei din baza de date.

CERINTE

Cerinte:
- Diploma de licenta.
- Cunostinte excelente despre utilizarea calculatorului (Programul MS Office si gasirea informatiilor cu ajtorul Internetului).
- Cunostinte de limba engleza: scris si vorbit.
- Abilitati excelente de comunicare scrisa si orala.
- Capacitate foarte buna de analiza a informatiilor.

BENEFICII OFERITE

Vom discuta cu fiecare din candidatii selectati pachetul cel mai potrivit de beneficii si recompense. Criteriile sunt:
- Potentialul candidatului
- Performanta candidatului
- Asteptarile candidatului

People Design este o companie specializata in construirea solutiilor de imbunatatire a performantei umane. Pentru clientii nostri implementam strategii de resurse umane care implica angajatii si genereaza schimbare. Domeniile noastre de expertiza sunt: Managementul Talentelor si Programe de Training.

Esti interesat sa ni te alaturi? Ne-am bucura sa ne spui.

Mai multe detalii despre noi poti sa afli si daca ne vizitezi adresa web:
www.peopledesign.ro