Reprezentat Zonal Vanzari - materiale constructii

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, cunoscuta companie cu capital strain in domeniul materialelor pentru industria constructii, mobila, auto si pentru sectorul textil, cautam o persoana care se va ocupa de vanzarea de geotextile din polipropilena si poliester (pentru industria constructiilor) si netesute (pentru industria mobilei, confectiilor).
Exista o sezonalitate inversa pe cele 2 tipuri de produse: in perioada primavara/vara (martie-august) candidatul se va ocupa mai mult de vanzarea de geotextile, iar in perioada toamna/iarna (septembrie-februarie) se va ocupa mai mult de vanzarea de netesute.

REPREZENTANT ZONAL VANZARI (zona de S a tarii)

Responsabilitati
-Administreaza si dezvolta portofoliul de clienti (identifica, atrage si fidelizeaza clientii) pe zona alocata (zona centrala si de S a tarii: Bucuresti, Dolj, Olt, Teleorman, Arges, Dambovita, Ilfov, Giurgiu, Prahova, Buzau, Ialomita, Calarasi, Constanta);
-Initiaza, incheie si supervizeaza derularea tranzactiilor comerciale;
-Ofera consultanta tehnica pentru produsele vandute;
-Participa frecvent la intalniri cu birouri de proiectare si arhitecti;
-Urmareste si atinge obiectivele de vanzari;
-Actualizeaza permanent baza de date clienti;
-Ocazional efectueaza studii de piata;
-Ocazional participa la targuri si expozitii;
-Participa periodic la sedinte de departament la sediul central al firmei.

CERINTE

-Absolvent studii superioare profil tehnic, preferabil inginer;
-Experienta anterioara aproximativ 4-5 ani, de preferat in domeniul vanzarii de produse similare;
-Domiciliul stabil in Bucuresti sau zona limitrofa;
- Candidatul trebuie sa fie capabil sa sustina o conversatie de la egal la egal cu ingineri proiectanti si constructori;
-Cunostinte de limba engleza – nivel bun scris si vorbit, o a doua limba (italiana) prezinta avantaj;
-Cunostinte operare PC: Office (Word, Excel), cunoasterea unui program tip ERP prezinta avantaj;
-Persoana cu bine abilitati de comunicare si negociere, persuasiva;
-Persoana flexibila, dinamica, orientata catre rezultate;
-Disponibilitate pentru deplasari in tara;
-Carnet categoria B valabil;

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca foarte bune, salariu competitiv (fix si variabil) si beneficii (masina de serviciu, laptop, telefon mobil, se deconteaza toate cheltuielile ocazionate de deplasarile in interes de serviciu).

Toate aplicatiile sunt strict confidentiale

A young and dynamic team, experienced professionals offering HR Consulting & Recruitment services.
We have a change-management approach.
We fill the need for Professionalism, Confidentiality, Ethic, Rapidity and Quality Guarantees.