REPREZENTAT VANZARI

PINTEXIM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-sã promoveze imaginea firmei în regiunea alocatã, produsele comercializate si serviciile oferite de firmã;
-dezvoltarea portofoliului de clienti;
-executã servicii de mentinere activã a relatiilor cu clientii;
-sã contacteze toti potentialii clienti din zona alocatã, în principal:
- puncte de vânzare cu amãnuntul
- puncte de vânzare en-gross
- institutii;
-sã aplice strict politica de credite a firmei;
-sã preia comenzile de la clienti;
-sã livreze comenzile la clienti dacã este cazul;
-urmãreste încasarea la termen a contravalorii mãrfurilor conform facturilor în concordantã cu programul de plãti stabilit
-sã trateze prompt si eficient toate problemele menite sã satisfacã cerintele clientului;
-sã întocmeascã zilnic un raport de vânzãri si activitate semnat si stampilat la unitãtile vizitate si sã îl înmâneze directorului de vânzãri;
-negociazã conditiile de livrare, termenul de platã, felul plãtii, conditii de mercantizare, frecventa vizitelor si alte servicii, respectând standardele stabilite de firmã;
-acordã consultantã clientilor în ceea ce priveste comercializarea si caracteristicile produselor.

CERINTE

-permis conducere categoria B de minim 6 luni;
-orientare catre client;
-abilitati de comunicare;
-lucru in echipa;
-orientare catre rezultate;
-gandire si aptitudini analitice;
-profesionalism;
-putere de concentrare;
-loialitate si confidentialitate;
-abilitati de lucru in conditii de stress;
-capacitatea de a gestiona simultan mai multe proiecte;
-gestionarea timpului si respectarea termenelor limita;
-organizare, rigoare, meticulozitate;
-experienta in vanzari de minim 1 an;
-experienta in vanzari birotica-papetarie de minim 6 luni;
-experienta in vanzari articole promotionale de minim 6 luni;
- persoana cu respect pentru munca, organizata si eficienta;
- persona ce doreste venituri suplimentare si este gata sa munceasca pentru a le obtine.

Societate Comerciala producatoare de articole scolare, de birou si promotionale, din hartie si carton si distribuitoare de birotica - papetarie si articole promotionale la nivel national. Pentru detalii suplimentare, accesati www.pintexim.ro