Reprezentant Zonal de vanzari

AIR LIQUIDE ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Nivelul ierarhic:
- Subordonat faţă de: Director de Vânzări

Principalele sarcini şi responsabilităţi ale postului:
- Propune şi implementează împreună cu Directorul de Vânzări politica de vânzări şi marketing în concordanţă cu obiectivele strategice ale organizaţiei;
- Identifică noi oportunităţi de dezvoltare a vânzărilor;
- Prezintă oferta companiei, propune soluţii în conformitate cu nevoile specifice ale clientului, negociază şi încheie contracte;
- Urmăreşte derularea contractelor până la realizarea lor integrală, respectiv pînă la achitarea facturilor;
- Culege informaţii din piaţă referitoare la percepţia clienţilor/potenţialilor clienţi faţă de produsele comercializate şi cu privire la activitatea concurenţei;
- Întocmeşte şi actualizează evidenţa clienţilor în mod organizat (dosarul clientului, fişa clientului în format electronic);
- Raportează în scris săptămânal sau ori de câte ori este solicitat, asupra activităţii sale.

CERINTE

Caracterizare personală:
- aspecte ale personalităţii: capacitate de a lucra independent, perseverenţă, bune abilităţi de comunicare şi negociere, dinamic, cu o atitudine pozitivă.

Cerinţe specifice postului
- Experienţă profesională: pe o poziţie în vânzări domeniul industrial/tehnic de minim 2 ani;
- Studii: superioare;
- Limbi străine (nivel): engleza (avansat), cunoaşterea limbii franceze prezintă un avantaj;
- Carnet de conducere: categoria B;
- Disponibilitate de a se deplasa în ţară;
- Cunoştinţe PC: operare MS-Office.

Localizare (adresa)
- Funcţională: punct de lucru;
- Geografică: Timişoara/Arad sau Bucuresti

BENEFICII OFERITE

- Salariu net: negociabil in functie de experienta;
- Alte avantaje: maşină, telefon mobil, comision din vânzări în funcţie de performanţe;
- Program de lucru: specific poziţiei;
- Concediul de odihnă: conform legii.