REPREZENTANT ZONAL

SC COMPANIA INDIILOR ORIENTALE PROD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-prezinta si promoveaza produsele comercializate in conformitate cu standardele si politica comerciala a companiei;
- identifica si contacteaza potentiali clienti in vederea largirii portofoliului de clienti;
- prospecteaza piata comerciala in zona teritoriala alocata;
- urmareste vanzarile catre clienti precum si incasarile de la acestia;
- prezinta raportul zilnic de activitate superiorilor ierarhici si stabileste impreuna cu acestia strategii de crestere a vanzarilor si marirea numarului de clienti;
- intocmeste baza de date cu firmele din zona arondata;
- coordonarea activitatii de vanzari si implementarea in zona arondata a strategiei de vanzari a firmei pe partea de retail;
- realizarea cifrei de vanzare si a profitului din vanzari in zona de acoperire.

CERINTE

Candidatul potrivit pe care il cautam in echipa noastra trebuie sa indeplineasca urmatoarele criterii:
- experienta in vanzari minim 3 ani;
- promptitudine in luarea deciziilor;
- cunoasterea generala a pietei locale;
- domiciliul stabil in raza localitatii vizate;
- abilitati sporite de comunicare si negociere;
- ambitios si dinamic, organizat, responsabil;
- aptitudini de comunicare, planificare si negociere;
- orientare catre client;

BENEFICII OFERITE

laptop;
-comision din vanzari;
- traininguri si oportunitati de dezvoltare a carierei;
- fidelitate si stabilitate pentru a lucra intr-o companie de succes.

Societate nationala de productie si distributie produse alimentare, certificata CNF SR EN ISO 9001/2001 SI SR EN ISO 22000/2005