Reprezentant Vanzari_ zona Sud

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- Implementeaza strategia de vânzari si marketing a companiei in zona desemnata si este responsabil de realizarea obiectivelor de vanzari lunare si anuale;
- Mentine si dezvolta relatii profesionale cu clientii existenti si identifica noi potentiali clienti in zona desemnata;
- Promoveaza produsele companiei atat catre clientii existenti cat si catre alti factori de decizie (arhitecti, constructori, dezvoltatori, etc)ş
- Incheie si urmareste contractele cu clientii;
- Monitorizeaza si recupereaza debitele de la clienti;
- Colecteaza si furnizeaza catre managementul companiei, informatii legate de piata si noi oportunitati de vanzare pentru zona geografica alocata;
- Dezvolta local planuri care sa maximizeze oportunitatile identificate in zona desemnata;
Implementeaza activitatile de promovare a produselor companiei catre clientii din zona, conform calendarului comunicat;
- Ofera suport in dezvoltarea fortei de vanzari (training) a distribuitorilor;
- Asigura suportul logistic necesar desfasurarii prezentarilor tehnice catre clienti;
- Completeaza periodic rapoartele cerute de managementul companiei;

CERINTE

Cerinte:
Experienta de minim 3 ani in vanzari, de preferinta in industria materialelor de constructii;
Cunoastere aprofundata a tehnicilor de vanzari;
Capacitatea de a lucra independent cu minimum de supervizare;
Abilitati interpersonale, flexibilitate si orientare catre rezultat si client;
Rezistenta la ritm de lucru sustinut si cu termene limita stricte;
Cunostinte MS Office (Excel, Word, Internet);
Permis de conducere categoria B;
Limba Engleza prezinta un avantaj;

BENEFICII OFERITE

Reprezentantul de vanzari va acoperi zona Sud 1: jumatate Bucuresti + AG si VL
sau zona Sud 2: jumatate Bucuresti + OT, DJ, TR, GR

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul recrutarii avand o experienta de 6 ani in domeniul automotive si tehnic recrutand pentru pozitii de TOP, MIDDLE management si specialisti.

Tipuri de Job-uri active: Manager Productie, Logistica (Management, Specialisti), Calitate (Management, Specialisti) in locatii precum Brasov, Craiova, Timisoara, Arad, Sibiu, judetul Alba.

Detalii: www.eurotriade.com

Va recomandam sa trimiteti CV-ul dvs. pe adresa: contact.romania@eurotriade.com pentru o mai buna rezolutie a acestuia.

Freelanceri/ propuneri de afaceri- office.romania@eurotriade.com

[!] Program de recomandari. Cunosti pe cineva potrivit pentru unul dintre posturile noastre? Trimite datele de contact sau CV-ul acestuia si noi te premiem. http://blog.romania.eurotriade.com/?p=71