Reprezentant vanzari zona SE

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administreaza si dezvolta portofoliul de clienti existenti in zona de responsabilitate;
Prospecteaza piata in vederea calificarii de clienti noi si este responsabil de intreg procesul de vanzare;
Creaza si intretine baza de date si activitatea de vanzari in SAP;
Asigura acoperirea zonei alocate prin contactarea directa si telefonica a potentialilor clienti, activitate ce reprezinta minim 75% din timpul legal de lucru;
Urmareste realizarea planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
Participa la negocieri, intocmeste contractele aferente, monitorizeaza derularea si finalizarea aceastora;
La cerere executa orice alta sarcina care are legatura cu obiectivul postului ocupat.

CERINTE

Pregatire de specialitate profil tehnic/economic;
Limba engleza: nivel avansat;
Experienta in vanzari (preferabil masini si utilaje): minim 3 ani;
Operare MS Office si SAP;
Permis de conducere categoria B (minim 3 ani experienta);
Abilitati de comunicare si promovare produse;
Creativitate si spirit de initiativa;
Capacitate de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant;
Bonuri de masa;
Masina, laptop, telefon.

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.