Reprezentant Vanzari - Transilvania

Alfredo Fresh SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Viziteaza magazinele si contacteaza clientii din zona alocata, la intervale regulate;
Prelucreaza si transmite oferte catre clientii alocati;
Preia comenzile si precomenzile de la client;
Influenteaza procesul de efectuare a comenzilor in locatiile pe care le viziteaza, cu scopul atingerii targetului de vanzari;
Implementeaza contractele existente la cleintii din zona sa
Se asigura de respectarea promotiilor si implementarea acestora;

Studiaza piata si concurenta pe categoriile de produse pe care le comercializeaza si realizeaza rapoarte pe care le transmite colegilor din echipa de vanzari si Departamentului Achizitii;

Evalueza permanent cerintele pietei pentru produsele comercializate si intocmeste rapoarte specifice;

Urmareste incasarile de la clientii alocati si rezolva situatiile aparute;

Urmareste si sprijina fluxul logistic de livrare al marfii la clientii alocati:

CERINTE

Cunostinte generale despre vanzarile adresate clientilor de tip – piata traditionala
Cunoastere clienti pe segment de piata traditionala zona Transilvania
Excelente abilitati de comunicare
Excelente abilitati de vanzare si negociere
Operare MS Office
Abilitati de prezentare
Permis de conducere - categoria B

BENEFICII OFERITE

salariu atractiv plus bonus din vanzari
masina de serviciu
laptop
telefon mobil
tichete de masa

Unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata romaneasca de import si distributie pentru alimente proaspete si congelate