Reprezentant Vanzari TOP LINE

TOP LINE EUROPA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce este important sa stiti inainte de a ne cunoaste :

Vei face parte dintr-o echipă responsabilă pentru lansarea unui nou brand international de succes, produse cosmetice !

-implementeaza politica de vânzări în concordanţă cu obiectivele strategice ale organizaţiei, in aria geografica de care este responsabil;
-planifica activitatea proprie de vizitare a clientilor, ofertare, generare si preluare comenzi de la clienti;
-sprijina implementarea activitatilor promotionale si a evenimentelor organizate de departamentul de marketing in zona sa, in scopul cresterii notorietatii produselor si vanzarii;
-culege informatii despre piata si concurenta, in vederea abordarii strategice a vanzarilor;
-intocmeste raportul de activitate din teren cu concluzii, ca unealta pentru sine si management in vederea cresterii vanzarilor;
- contribuie la crearea unei imagini favorabile a firmei pe piata;
- contribuie direct la cresterea numarului de clienti si a comenzilor.

CERINTE

Esti persoana pe care o cautam? Ce ne-ar placea sa gasim la tine:

Locuiesti intr-unul dintre orasele :
Bucuresti, Constanta, Brasov, Craiova, Timisoara, Iasi , Cluj Napoca.
Ai permis de conducere?
Esti pasionat de vanzari ?

Experiență și educație:

- Ai succes in vanzari prin cunostinte foarte bune ale procesului de vanzare si talent personal;
- Ai abilitati foarte bune pentru Servirea Clientilor si Relationarea cu Clientii;
- Iti place sa lucrezi independent si te motiveaza provocarile;
- Esti cunoscut pentru spiritul tau de observaţie, dinamism, gandire comercială, eficienţă, si initiativa;
- Detii abilitati de negociere si orientare spre rezultate.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Venit motivant
- Sistem de bonusare in functie de performanta
- Specializare continua
- Program Permanent de Dezvoltare Profesionala si Personala, sustinut de unii dintre cei mai performati specialisti din Romania: Training, Ateliere Practice, Coaching, Coaching on the Job.

Cu o experienta de peste 18 ani, firma internationala TOP LINE este varful de lance in dezvoltarea industriei serviciilor de frumusete profesionala din Romania.

Compania ofera in Romania cele mai dorite produse si servicii pentru saloanele de infrumusetare (coafor, cosmetica, medicina estetica). TOP LINE asigura clientilor si partenerilor sai posibilitatea de a lucra in conditii excelente cu marci internationale vestite ca: GUINOT, ACADEMIE, MOROCCANOIL, JOICO, OPI, ANESI-DEPILEVE, LPG, MALETTI, ULTRATONE, IONTO-COMED, BEAUTY STAR, etc.
Top Line ofera Programe de consiliere si finantare privind dezvoltarea saloanelor, sustinere in marketing si comunicare a saloanelor partenere (campanii personalizate in mass media si social media, materiale de vizualizare, merchandising a zonei de revanzare, brosuri, pliante, etc).
Top Line dispune de resursele unui Departament educational specializat in strainatate si colaborarea cu cele mai prestigioase Academii de Frumusete din lume, seminarii internationale si prezentarea in avanpremiera a celor mai importante noutati si trenduri la nivel mondial.