Reprezentant vanzari software

Mundis ADVertise SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul acceptat va trebui sa atraga noi clienti pentru serviciile de web design si programare web oferite de companie, sa incheie contracte in acest sens si sa tina legatura cu clientii proprii.
Va trebui sa ofere clientilor serviciile potrivite si sa inteleaga nevoile acestora.
Din atributiile pe care le va avea reprezentantul de vanzari amintim:
- identificarea si contactarea de noi clienti;
- promovarea produselor si serviciilor companiei in scopul incheieri de contracte;
- gestionarea portofoliului de clienti;
- gasirea de noi canale de vanzare, inclusiv Internet

CERINTE

- studii superioare finalizate sau in curs de finalizare - preferabil in domeniile: economic, marketing, management, IT;
- cunostinte avansate de utilizare a calculatorului, cunostinte de navigare pe Internet;
- constitue un avantaj cunostinte generale de IT/Software si tehnologiile web sau limbajele de programare;
- Limba engleza la un nivel avansat
- DISPONIBILITATE DE A INVATA
- capacitate de analiza si sinteza;
- abilitati de comunicare, relationare si convingere, usurinta si coerenta in exprimare;
- abilitati de lucru in echipa, atitudine dinamica;
- posesor permis de conducere cat. B
- persoana optimista, organizata, rezistenta la stres;
- capacitatea de adaptare la diverse situatii;
- persoana serioasa, sociabila, orientata spre realizarea obiectivelor.

BENEFICII OFERITE

- Comisioane consistente in functie de rezultate
- Bonusuri in functie de rezultate
- Mediu dinamic de lucru
- Posibilitati reale de avansare in scurt timp

DESCRIEREA FIRMEI

Web development company based in Pitesti, Romania.