Reprezentant vanzari - Sisteme de etichetare

Sanco Grup srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica si valorifica potentialul de piata;
- Primeste cereri de oferta de la clienti;
- Realizeaza si transmite oferte generale si pe produs partenerilor;
- Calatoreste unde si cand este nevoie pana la 50% din timp;
- Castiga permanent clienti noi si consolideaza relatiile cu acestia;
- Ofera consultanta permanent partenerilor companiei;
- Urmareste derularea ofertelor si comenzilor catre clienti;
- Ofera partenerilor suport de marketing cand este nevoie;
- Livreaza comenzile la client cand este nevoie;
- Realizeaza centralizatoare sau rapoarte solicitate de manager;
- Verifica sesizarile clientilor si propune solutii si masuri pentru rezolvare;
- Raspunde de incasarea contravalorii marfurilor livrate catre clientii sai;
- Urmareste concurenta si strange informatii din piata;
- Intocmeste zilnic raport de activitate;
- Cunoaste si respecta regulementul si procedurile din companie;
- Raporteaza zilnic Directorului de Vanzari.

CERINTE

- Experienta de minim 3 luni in vanzari, call center, relatii cu clientii;
- Limba engleza constituie un avantaj;
- Cunostinte solide de MS OFFICE: excel, word si power point;
- Abilitate in a-si seta prioritatile;
- Orientat spre respectarea termenelor impuse de catre directorul vanzari;
- Persoana dinamica, entuziasta;
- Spirit de echipa ;
- Rezistenta la stress;
- Abilitati de comunicare si de prezentare;
- Gandire analitica;
- Cursurile de specialitate constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv: comision, bonusuri, concursuri;
- Training specializat ;
- Telefon mobil;
- Posibilitati de promovare;
- Masina de serviciu in functie de realizari;
- Teambuildinguri in strainatate;
- Geci, tricouri, bluze tip polar de buna calitate

Sanco Grup srl va pune la dispozitie servicii si consultanta de specialitate privind furnizarea de sisteme de etichetare profesionista Dymo si sisteme de prindere si fixare Rapid.

De-a lungul existentei noastre pe piata din Romania, am crescut, am acumulat cunostinte, ne-am respectat partenerii si angajamentele si am diversificat gama de produse si servicii oferite.

Va punem la dispozitie mai mult decat simple aparate! Beneficiati de sisteme avansate de etichetare, care va ofera confort sporit si o multitudine de caracteristici tehnice.

Partenerii nostri ne numesc „Specialisti in etichetare, prindere si fixare!”
Pentru a spori increderea partenerilor nostri in serviciile pe care le prestam si in produsele pe care le distribuim, in anul 2007 am decis sa modernizam conceptul de management prin implementarea, certificarea si mentinerea unui Sistem de Management al Calitatii in conformitate cu referentialul SR EN ISO 9001:2001.