Reprezentant vanzari servicii/ Business Developer

Fidodava SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, companie de consultanta in management si furnizor de servicii de resurse umane (Bucuresti), aflata la inceput de drum, cauta un Reprezentant vanzari de servicii, dinamic, ambitios, perseverent, persuasiv si carismatic, pentru derularea cu succes a urmatoarelor tipuri de activitati:

- Administrarea si dezvoltarea relatiilor comerciale cu prospectii si clientii din portofoliu;
- Prospectarea pietei si a tendintelor acesteia;
- Identificarea de noi potentiali clienti si abordarea acestora (cold- calling);
- Prezentarea si promovarea serviciilor companiei catre prospecti si clienti;
- Participarea la targuri si evenimente de profil, realizarea actiunilor de follow-up dupa evenimente;
- Participarea la negocieri, intocmirea, semnarea si transmiterea contractelor, anexelor si actelor aditionale ulterioare, monitorizarea derularii contractelor;
- Documentarea asupra fiecarui contact/prezentari si intreprinderea de actiuni de follow-up, telefonic, prin e-mail, scrisori de multumire etc.;
- Elaborarea rapoartelor saptamanale de vanzari;
- Atingerea targetelor comerciale.

CERINTE

- Experienta de minim 2 -3 ani in vanzarea de servicii B2B sau B2C (preferabil in domeniul: resurse umane, bancar sau asigurari);
- Excelente abilitati de comunicare, verbala si in scris, directa si indirecta; - Abilitati de inter-relaționare facila si un network semnificativ;
- Prestanta, tact, diplomatie, abilitati de negociere;
- Orientare spre rezultat, perseverenta si rezistenta la frustrare;
- Dinamism, ambitie, atitudine de invingator;
- Bune abilitati de operare PC (Word, Excel, Power Point, Ms Outlook, navigare internet);
- Permis auto, categoria B, fara incidente rutiere.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial competitiv;
- Toate instrumentele de lucru necesare bunei desfasurari a activitatii (masina, telefon, tableta);
- Echipa tanara si suportiva.

HR Solutio este solutia optima pentru problemele de resurse umane din organizatia dvs!

HR Solutio este un furnizor de servicii de resurse umane profesionale si profesioniste, de tipul:

- administrare de personal;

- recrutare si selectiei de personal/ executive search;

- sisteme de evaluare a performantelor angajatilor;

- dezvoltarea resurselor umane prin training, coaching, consiliere;

- dezvoltare organizationala;

- consultanta HR.