Reprezentant Vanzari-Riwax Cra&Care Cosmetics

INP Quality-Trade Rom srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiective principale:

- Realizarea targetului de vanzare alocat
- Marirea numarului de clienti noi
- Vizite la clienti si prezentare de produse si servicii
- Creeaza si dezvolta relatii cu clientii
- Deruleaza proiecte pentru clientii actuali
- Raspunde de recuperarea banilor de la clienti
- Identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali
- Isi planifica activitatea de vanzare
- Participa la sedintele de vanzare saptamanale
- Face rapoarte de activitate - zilnic
- Aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali
- Aduna informatii despre concurenta si clientii lor
- Invata produsele si caracteristicile tehnice
- Prognoza vanzarilor pe trimestrul / anul urmator

CERINTE

- Facultate - de preferat.
- Experienta 2-3 ani
- Experienta in vanzare este un atu
- Cunostinte PC: Word, Excel
- Carnet de conducere (B)si experienta in condus
- Aspect profesional - business
Profilul candidatului ideal:
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
- Abilitati de analiza si planificare
- Personalitate deschisa - relationeaza usor cu clientii potentiali
- Atitudine orientata spre clienti. Identifica usor si Intelege nevoile si dorintele clientilor
- Personalitate puternica, Valori stabile, Dornic sa invete lucruri noi
- Orientat spre construirea unei cariere
- Foarte muncitor, rezistent la stress, munca in echipa
- Are abilitatea de a-si atinge obiectivele. Bun manager de proiect
- Proactiv, capabil sa gaseasca solutii.
- Creativ, cu initiative
- Dinamic, energic,
- Optimist, stare de sanatate buna
- Fara obligatii personale (studii de continuat, familie solicitanta sau cu probleme, o slujba secundara, actionar intr-o afacere, etc.)
- Referinte de la locurile de munca anterioare

BENEFICII OFERITE

Salariu baza ( 1000 ron b) plus comision din vanzari si la incasare
Carte de munca
Telefon mobil, masina de serviciu-dupa perioada de proba
Conditii de lucru ;birou , PC, .
Program de instruire in tehnici de vanzare, negociere la fiecare 90 de zile .

DESCRIEREA FIRMEI

Reprezentanta si Distribuitor -Producatori Europeni pentru
Automotive : Consumabile ,accesorii scule si echipamente pentru vopsitorii auto si industriale.