Reprezentant vanzari produse bancare

APT RESOURCES & SERVICES

Job expirat

RESPONSABILITATI

• consiliere si sprijin acordate clientului in alegerea solutiei de creditare din portofoliul de produse de creditare al Utilizatorului;
• prezentarea produsului de credit in detaliu – conditii, criterii de eligibilitate, setul de documente necesare in vederea obtinerii creditului si modul de completare;
• furnizarea tuturor documentelor necesare clientului si acordarea de asistenta in modul lor de completare;
• Initiaza apeluri de vanzare catre clienti potentiali sau existenti, pentru extinderea activitatii Utilizatorului sau pastrarea celei existente;
• participa activ la campaniile de marketing initiate de catre Utilizator ;
• verificarea preliminara a tuturor documentelor prezentate de catre clientul Utilizatorului conform procedurilor de lucru in vederea transmiterii dosarului catre departamentul de analiza credite din centrul operational al Utilizatorului ;
• introducerea corecta a tuturor informatiilor despre client in aplicatiile software utilizate in cadrul procesului de intocmire a dosarului de credit;
• pastreaza imaginea profesionala si standardele conforme cu politicile si procedurile Agentului Temporar de Munca/Utilizatorului;
• este la curent si respecta toate politicile si procedurile interne ale Agentului Temporar de Munca /Utilizatorului;
• prezentarea unor rapoarte zilnice vis-a-vis de segmentele de piata targetate
• respectarea si ducerea la indeplinire a standardelor minime de performanta stabilite de catre Utilizator. Neindeplinirea acestor standarde, din culpa Salariatului Temporar, poate constitui o abatere grava si poate atrage aplicarea de sanctiuni disciplinare, inclusiv incetarea contractului individual de munca prin concediere.
• orice modificare a standardelor minime de performanta va fi adusa la cunostinta Salariatului Temporar, pe orice cale, de catre Utilizator sau Agentul Temporar de Munca. Salariatului Temporar consimte si este de acord cu aceasta modalitate de comunicare. Totodata, Salariatului Temporar este de acord cu aceasta modalitate de modificare unilaterala din partea Utilizatorului si va respecta standardele minime de performanta astfel cum au fost modificate in mod periodic de catre Utilizator si comunicate Salariatului Temporar.
• raspunde de respectarea regulamentului de ordine interioara si regulamentului de organizare si functionare al APT si al Utilizatorului;
• raspunde de respectarea si aplicarea procedurilor de lucru valabile in cadrul APT si al Utilizatorului conform activitatii desfasurate;
• raspunde de indeplinirea formelor legale specifice activitatii ;
• raspunde de respectarea normelor de protectie a muncii si PSI;
• raspunde de bunurile materiale primite pe inventar propriu;
• respectarea valorilor companiei: Respect, Integritate, Profesionalism, Munca de echipa;
• raspunde de mentinerea unei imagini pozitive a companiei APT si a Utilizatorului din perspectiva activitatii profesionale pe care o desfasoara;
• toate responsabilitatile ocupantului postului sunt completate de procedurile si regulamentele interne de lucru ale APT si ale Utilizatorului. Ocupantul postului este responsabil de cunoasterea si actualizarea cunostintelor in acest sens;

CERINTE

• Studii medii; studiile superioare reprezinta un avantaj
• Experienta in vanzari directe sau consiliere clienti;
• Experienta de vanzare in institutii financiar bancare constituie un avantaj.
Aptitudini:
- capacitate de comunicare
- capacitate de anticipare a reacţiilor clientului
- capacitate de analiza/sinteza
- capacitate (spirit) de observare
- atenţie selectiva/distributiva
- capacitate de discernamant
Abilitati:
- flexibilitate;obiectivitate; responsabilitate
- creativitate; receptivitate;
- onestitate
- consecventa
- politete
Competente tehnice specifice postului desfasurat:
- Cunostinte medii de Open Office (Microsoft Office)
- Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj
- Foarte bune abilitati de comunicare, vanzare si perseverenta
- Spirit de echipa, lider, tenacitate si putere de lucru in conditii de stres
- Mare acuratete in munca
- Bune cunostinte in aplicatiile Microsoft Office

Compania noastra imbina experienta, expertiza, managementul activ si cultura creativa. Asiguram clientilor nostri know-how-ul si cunoasterea pietei din Romania pentru a ajuta dezvoltarea unui proiect de succes. Forta companiei APT Resources & Services consta in insasi echipa si in devotamentul ei pentru a oferi de fiecare data cele mai bune performante. Domeniile noastre de specialitate se incadreaza in servicii profesionale de resurse umane, incluzand recrutare & selectie de personal si consiliere in cariera.