Reprezentant Vanzari / Product Manager

Tehnoplus Industry

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea si comercializarea produselor companiei;
- negocierea si incheierea contractelor cu clientii, urmarirea derularii acestora;
- realizarea targetului pe vanzari;
- mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii existenti pe zona alocata;
- prospectarea pietei si identificarea potentialilor clienti.

CERINTE

-studii superioare tehnice de specialitate;
- minim 2 ani experienta in vanzari;
- cunostinte solide de limba engleza/germana;
- cunostinte de operare PC;
- dinamism, flexibilitate, responsabilitate;
- spirit de echipa;
- excelente abilitati de comunicare;
- punctualitate;
- disponibilitate pentru deplasari;
- permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

training-uri de specialitate organizate de catre partenerii externi
salariu fix si bonusuri din vanzari
telefon si masina de serviciu

Compania Tehnoplus Industry este reprezentant exclusiv in Romania pentru:
- PARKER Domnik Hunter - filtre si sisteme de filtrare pentru industria alimentara;
- Dr. WEIGERT - detergenti si dezinfectanti pentru industria alimentara;
- MEIKO - masini de spalat profesionale pentru HoReCa;
- BOGE- compresoare.

Compania Tehnoplus Industry are ca obiect de activitate comercializarea consumabilelor, echipamentelor si instalatiilor destinate industriei alimentare.
Initial, firma se ocupa cu importul si comercializarea detergentilor si dezinfectantilor produsi de catre firma germana ,,.Dr. Weigert”.
Ulterior, firma isi extinde colaborarea cu alti furnizori externi, diversificand astfel gama de produse comercializate. In prezent activitatea firmei se concretizeaza in import si comercializare echipamente, instalatii, consumabile cu adresabilitate industriei alimentare si segmentului HoReCa.