REPREZENTANT VANZARI PRIN TELEFON

MEDIPLUS EXIM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promoveaza numele, imaginea si serviciile companiei in relatiile cu clientii;
- contacteaza telefonic clientii;
- contribuie la marirea portofoliului de clienti, prin identificarea de noi oportunitati de afaceri, din zona arondata;
- preia, filtreaza si transmite echipei de vanzari toate informatiile de la clienti;
- intocmeste situatii, rapoarte, solicitate de superiorul ierarhic.

CERINTE

- studii medii/superioare;
- experienta in vanzari de minimum 1 an (constituie avantaj, vanzari prin telefon in piata pharma);
- excelente abilitati de comunicare si negociere;
- initiativa, spirit organizatoric, spirit de echipa;
- bune cunostinte de operare PC: Word, Excel, Power Point.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial motivant si posibilitatea dezvoltarii profesionale intr-o companie nationala de succes.

Succesul inseamna sa obtii ceea ce iti doresti. Sa intalnesti un context in care sa-ti poti exprima clar, ferm, spontan, sincer si direct sentimentele, nevoile si dorintele, respectandu-i in acelasi timp pe ceilalti. Cine nu-si doreste sa lucreze intr-un asemenea cadru? Noi nu detinem reteta ideala, dar cu siguranta iti dam sansa sa fii parte activa si sa contruiesti, alaturi de profesionisti, un mediu unde vei fi apreciat pe baza rezultatelor si a dorintei de implicare si dezvoltare personala.

A&D Pharma (www.adpharma.ro) este cel mai mare si mai dinamic grup farmaceutic care opereaza in Romania, avand peste 2700 de angajati la nivelul intregii tari. Infiintat in 1994, grupul include cea mai puternica retea de distributie medicamente (prin compania MEDIPLUS EXIM) si cea mai mare retea de farmacii din Romania (prin SENSIBLU).

Obiectivul nostru este de a deveni cea mai prestigioasa companie de servicii farmaceutice, inovativa, orientata spre clienti, care furnizeaza servicii si produse de inalta calitate, care asigura si incurajeaza valorificarea tuturor oportunitatilor de dezvoltare a carierei pentru angajatii sai si care contribuie pozitiv si proactiv la viata comunitatii din care facem cu totii parte.