REPREZENTANT VANZARI PRIN TELEFON

FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION&LOGISTICS

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:

• Promoveaza si vinde produsele companiei catre clientii din zona alocata;
• Dezvolta si coordoneaza portofoliul de clienti ai companiei in zona de responsabilitate;
• Recupereaza creantele de la clientii din zona de responsabilitate in conformitate cu politica comerciala a companiei;
• Verifica corectitudinea soldurilor la zi ale clientilor din zona sa de responsabilitate;
• Confirma soldurile cu clientii din zona alocata annual sau la cererea departamentului Financiar;
• Negociaza si urmareste realizarea de contracte cu clientii companiei respectind politicile si strategiile companiei comunicate in cursul sedintelor de vanzari;
• Raporteaza activitatea la termenele si in formatul solicitat de companie;
• Raporteaza imediat catre Departamentul Farmacovigilenta al Farmaceutica Remedia Distribution & Logistics SRL reactiile adverse/defectele de calitate ale medicamentelor din portofoliul companiei care ii sunt aduse la cunostinta indiferent de calea pe care le primeste (telefon , fax, mail, direct de la profesionistii din domeniul sanatatii, pacienti, etc;

CERINTE

CERINTE:
- buna cunoastere a pietei
- experienta in domeniul vanzarilor farmaceutice de minim 1 an
- studii medii (studiile superioare prezinta avantaj)
- abilitati de comunicare, persuasiune si relationare excelente
- atentie la detalii
- focus pe rezultate, capacitatea de a duce la bun sfarsit sarcinile alocate;
- spirit de competitie si dorinta de reusita;
- organizeaza eficient informatiile si prioritizeaza corect activitatile;
- cunostinte minime PC;
- abilitati de lucru in echipa;
- persoana dinamica si sociabila;
- aptitudini de bun vanzator;
- cunoasterea limbii engleze.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII OFERITE:
- salariu fix plus bonus pe target;
- tichete de masa;
- telefon si tableta de serviciu;
- instruire in tehnici de vanzare/ negociere/ comunicare ;
- ambient de lucru placut intr-un colectiv unit si dinamic

Farmaceutica REMEDIA Distribution & Logistics SRL – este o companie infiintata ca urmare a separarii activitilor de distributie angro de medicamente impreuna cu activitatile logistice si de prestari servicii, de cele de retail din cadrul Farmaceutica REMEDIA S.A. si care este detinuta in proportie de 100% de catre aceasta.

Ca urmare a impunerilor legislative privind separarea activitatilor cu ridicata de cele de retail farmaceutic, AGEA Farmaceutica REMEDIA S.A. a hotarat in 9.12.2014 pastrarea activitatilor de retail prin operarea celor peste 100 de farmacii proprii si transferul liniei de business constand in distributia angro impreuna cu activitatile de logistica si alte serviciile auxiliare acesteia catre Farmaceutica REMEDIA Distribution & Logistics SRL, societate detinuta integral.

Valentin-Norbert TARUS, actionarul majoritar in Farmaceutica REMEDIA S.A. a dezvoltat incepand cu anul 1994 parteneriate strategice cu mari producatori internationali din industria farmaceutica, facilitand succesul acestora pe piata romaneasca.

Compania este specializata in vanzari angro de medicamente, marketing si activitati de promovare in domeniul sanatatii operand prin opt centre logistice, pe doua linii de business:

– Divizia Spitale: vanzari catre spitale publice si clinici private

– Divizia Distributie: vanzari catre mai mult de 2.000 de clienti, farmacii si alti distribuitori.

Farmaceutica REMEDIA Distribution & Logistics SRL ofera si servicii pentru piata farma:

– servicii logistice diversificate la nivel national pentru: Astellas, Bayer, Chiesi, Desitin, GL Pharma, Montavit, Novartis, UCB.

– servicii de marketing si promovare medicala pentru companii farmaceutice pe diverse arii terapeutice: cardio-vascular si diabet / Gebro Pharma, dermato-cosmetic / Auriga, Isispharm, managementul plagilor/Uluru, medicina de familie si pediatrie / Doetsch Grether, Oystershell, Rowa-Wagner, Trenka, ortopedie /FinCeramica, Orteq, neo-natologie/Alprostadil “REMEDIA” 500 mcg, servicii in tratamentul oncologic personalizat /Caris, transplant /Kohler Chemie.

– inregistrare produse farmaceutice pentru companiile: G.L. Pharma, Klosterfrau, Merz, Santen, s.a.

– materiale de ambalare de la producatorii internationali Perlen si Aluberg oferite producatorilor locali de produse farmaceutice.

Activitatile de marketing si promovare sunt sustinute si prin publicatiile Bristish Medical Journal-editia în limba romana, in topul national al revistelor specializate din 1998 si Medica Academica editata sub egida Academiei Oamenilor de Stiinta din Romania din 2009.