REPREZENTANT VANZARI PIESE AUTO

Augsburg International Impex SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcinile postului:
- promoveaza produsele si serviciile Augsburg International
- acorda consultanta clientilor in ceea ce priveste comercializarea si caracteristicile produselor
- negociaza conditii de livrare, termene de plata, felul platii, conditii de mercantizare, frecventa vizitelor si alte servicii, respectand standardele stabilite de companie
- negociaza contracte de vanzare – cumparare, de prestari servicii si acorda consultanta clientilor in vederea rezolvarii tuturor problemelor acestora
- urmareste incasarea la termen a contravalorii marfurilor, conform politicii comerciale a companiei
- implementeaza noi strategii de vanzari stabilite in proiectele firmei
- intocmeste corect si transmite in timp util toate rapoartele specifice activitatii
- postul implica deplasari in Bucuresti si in tara

Responsabilitatiile postului:
- raspunde de atingerea si cresterea cifrei de afaceri in zona de actiune alocata, conform obiectivelor stabilite de seful direct si conform politicii comerciale a companiei
- raspunde de conditiile de vanzare acordate clientilor conform grilei cu care a fost imputernicit

CERINTE

- Studii superioare finalizate sau an terminal(Facultatea de Transporturi-sectia Autovehicule Rutiere constituie un avantaj)
- Cunostinte tehnice auto minime obligatoriu
- Experienta in vanzari minim 2 ani
- Cunostinte de operare PC (MS Office - Word, Excel, Outlook)
- Abilitati de comunicare si relationare
- Permis de conducere categoria B ( experienta in condus si fara antecedente penale )
- Persoana serioasa si responsabila

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Training de initiere si de perfectionare
- Masina, telefon mobil, laptop

Obiectivul nostru este sa va oferim mijloacele pentru a va dezvolta intr-o perspectiva pe termen lung.

Noi suntem o companie germana prezenta pe piata romaneasca din anul 1996, astazi, unul din principalii importatori si distribuitori nationali de piese si accesorii auto.
Noi concepem, comercializam si distribuim solutii pentru bunastarea fiecarui automobil prin promovarea de produse diversificate si servicii complete, printr-o retea de centre deschise sub deviza “ TOTUL PENTRU MASINA TA…”, si gratie partenerilor nostri.

Integrarea in Augsburg International inseamna integrarea intr-o companie tanara si performanta in care Omul se poate dezvolta la intreaga sa valoare si capacitate, cu posibilitati reale de evolutie.
Ce conteaza pentru noi: sa putem conta pe dvs., pe eficacitatea dvs; noi mizam pe spiritul de echipa si pe formarea profesionala.
Prin integrarea in echipele noastre, prin impartasirea acelorasi valori, veti participa activ la traseul acestei formidabile expansiuni.

www.augsburg.ro