REPREZENTANT VANZARI PHARMA

Special Consulting Office SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizarea target-ului de vanzare si incasare alocat.
- Vizite la clienti, promovarea imaginii si serviciilor firmei.
- Planificarea activitatii de vanzare.
- Intocmirea rapoartelor de activitate.
- Mentinerea, crearea, dezvoltarea relatiei cu clientii actuali si potentiali.
- Atragerea de clienti noi – identificarea de clienti potentiali, demararea si dezvoltarea relatiei cu aceasta categorie de clienti.
- Monitorizarea si furnizarea datelor despre concurenta.

CERINTE

- Absolvent studii universitare
- Studii in medicina/stomatologie/farmacie reprezinta un avantaj
- Experienta comerciala in piata farmaceutica de cel putin 2 ani constituie avantaj
- Experienta in promovarea produselor catre profesionisti
- Experienta manageriala – reprezinta un avantaj
- Abilitati de negociere
- Gandire strategica
- Excelente abilitati de comunicare
- Abilitati de organizare si de planificare
- Orientare catre realizarea obiectivelor si obtinerea de performante
- Abilitati PC – MS Office
- Permis de conducere minim 1 an

BENEFICII OFERITE

Salariu fix plus bonusuri in functie de realizari
Masina de serviciu
Telefon mobil
Program de instruire in tehnici de vanzare, negociere

Pharma Consulting & Management import¿ ¿i distribuie pe pia¿a romaneasc¿ suplimente nutritive, produse parafarmaceutice ¿i anumite game de produse cosmetice.