Reprezentant vanzari - materiale electrice

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitati principale:
- promoveaza produsele si serviciile companiei in zona alocata;
- dezvolta portofoliu de produse vandut companiilor partenere, incheie contracte de colaborare si vanzare cu clientii potentiali;
- efectuaza zilnic vizite la clienti in urma unui program stabilit, identifica nevoile si obiectiile clintilor la solicitarile primite, negociaza ofertele dpdv tehnic si comercial cu clientii parteneri sau potentiali;
- tine in permanenta legatura cu ASM-ul, personalul de la achizitii si operatorul transporturi in tot procesul de vanzare;
- isi insuseste obiectivele transmise de persoanele ierarhic superioare si intreprinde actiuni folosindu-se de resursele puse la dispozitie de companie in vederea indeplinirii acestora.

CERINTE

Compania angajatoare activeaza pe piata componentelor electrice inca din 1999, oferind clientilor servicii personalizate, consultanta inca de la proiectare si solutii tehnice.

Cerinte:
- experienta minim 2 ani in vanzari de materiale electrice sau materiale de constructii;
- studiile superioare tehnice constituie un avantaj;
- permis de conducere;
- disponibilitate pentru activitate de teren;
- persoana organizata, cu o gandire pozitiva, orientata spre rezolvarea problemelor si nu pe omiterea acestora.

BENEFICII OFERITE

salariu fix+parte variabila din incasari; telefon, masina de seriviu, laptop.

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.