Reprezentant Vanzari - Magazin Online

AllJobs4All

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analizează stocurile de produse, gestionează stocurile si mișcările de stocuri.
Prospectează piața in vederea diversificării si creșterii categoriilor gamelor de produse.
Elaborează strategii de vânzări on-line.
Urmărește îndeplinirea targetelor de vânzări.
Păstrează relația cu furnizorii de produse si clienții magazinului.
Urmărește distribuția si livrarea.
Analizează si plasează comenzile.
Actualizează informația on-line .
Intocmește rapoarte de vânzări .
Analizează furnizorii magazinului in vederea eliminării celor cu probleme.

CERINTE

Studiile superioare sau cunostintele avansate in domeniul IT pot constitui un avantaj;
Abilități comerciale, persuasiune si abilități de negociere.
Capacitate de analiză și abilități de organizare.
Cunoașterea a cel puțin o limbă străină de circulație internațională.
Abilități de comunicare.
Capacitate dezvoltată de relaționare interumană.
Abilitate de transmitere și interpretare a informațiilor.
Abilitati de organizare și gestiune a timpului.
Orientare către client și obținere de rezultate.
Spirit de echipă.
Persoană organizată, comunicativă, cu spirit de iniţiativă.
Capacitate de lucru cu termene limită.
Echilibru emoțional.
Rezistență la stres.
Experiența în comerțul online poate constitui un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Cultură organizațională orientată către profesionalism și dinamism;
Mediu organizațional plăcut;
Echipă tânără si motivata.

AllJobs4All este un proiect AllConsulting Group ce a luat nastere pentru a veni in intampinarea necesitatilor de resurse umane ale clientilor nostri. Scopul proiectului este de a aduce o perspectiva inovatoare in abordarea proceselor de Recrutare si Selectie, Evaluare, Motivare, Diagnoza Organizationala si Consiliere in Cariera, de a sustine si incuraja companiile in utilizarea optima a elementelor de Management al Resurselor Umane.

Proiectam, planificam si construim cariere de succes, pentru oameni de succes, in organizatii de succes, prin simplul fapt ca avem rabdarea, inteligenta si tenacitatea de a descoperi potentiale si a le orienta adecvat! (mai multe detalii pe www.alljobs4all.ro)