Reprezentant Vanzari Magazin

The Body Shop Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam o persoana serioasa, placuta si responsabila pentru a lucra drept Vanzator Comercial intr-unul din magazinele The Body Shop: sediul Baneasa sau Promenada (noul mall ce se va deschide in apropierea statiei de metrou Aurel Vlaicu).

Responsabilitati:
- vanzarea de produse si accesorii in magazin
- atingerea targetului de vanzari lunare
- comunicarea si interactionarea eficienta cu clientii The Body Shop
- informarea clientilor legat de produsele si promotiile existente in magazine
- aranjarea produselor pe rafturi intr-o maniera cat mai atractiva si estetica, conforma brandului The Body Shop
- supravegherea constanta a magazinului
AVANTAJ: experienta de make-up artist / experienta anterioara in vanzari retail

CERINTE

Angajatul nostru ideal se incadreaza in urmatoarele caracteristici:
- minim studii medii (diploma de Bacalaureat)
- persoana organizata si responsabila
- aspect ingrijit, familiarizata cu produsele cosmetice sau de ingrijire
- fire comunicativa, placuta, optimista
- persoana ambitioasa, care-si doreste sa se autodepaseasca in mod constant
- spirit de echipa si onestitate
- persoana persuasiva
- DISPONIBILITATE IMEDIATA

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- salariu
- bonus lunar la atingerea targetului / comision
- discount de angajat
- testarea gratuita a produselor
- concursuri motivante intre magazine in functie de succesul obtinut in vanzarile lunare
- posibilitati de avansare in functie de performante

The Body Shop International plc este o companie din Marea Britanie ce fabrica si vinde produse cosmetice de inalta calitate pe baza de ingrediente naturale aprovizionate prin intermediul programului unic Community Fair Trade. Anita Roddick, fiica unor imigranti italieni, a pus bazele The Body Shop in 1976 pur si simplu ca un mijloc de existenta pentru ea si cele doua fiice.

Astazi, The Body Shop este prezent in 63 de tari vorbitoare a peste 30 de limbi straine, cu peste 2,600 de magazine situate pe 12 fuse orare si comercializand peste 1,000 de produse cosmetice si 600 de accesorii.