REPREZENTANT VANZARI KEY ACCOUNT

DDC - MEMBRU RTC GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana selectata va fi responsabila cu:
- gestionarea portofoliului de clienti alocaţi;
- promovarea gamei de produse si servicii a firmei: informaţii despre produse, preturi, oferte şi oferte speciale, propuneri reaprovizionare;
- preluarea comenzilor de la clienti (fax, email, telefon) si urmarirea procesarii acestora de la lansare pina la livrarea catre client;
- urmarirea incasarilor, scadentelor, recuperarea debitelor;
- marirea portofoliului de clienti;
- actualizarea bazei de date cu informaţii legate de clienţi, facturi, comenzi;
- raportari si statistici referitoare la vanzari, clienti, marje, situatie debitori.

CERINTE

- studii superioare (economice);
- experienta obligatorie pe vanzari (key account) cel putin 1 an
- operare PC la nivel avansat (Word, Excel, Outlook);
- cunostinte medii de limba engleza;
- carnet de conducere categoria B ¿ constituie un avantaj
- persoana organizata si perseverenta, cu reale abilitati de comunicare, orientata catre dezvoltarea si mentinerea de relatii constructive cu clientii, cu initiativa.
- abilitati de comunicare.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- bonus din vanzari;
- mediu de lucru dinamic;
- oportunitati de dezvoltare a unei cariere in vanzari.

Depozitul de Carte Distributie, cel mai mare distribuitor national de carte, prezent in toate canalele de vanzare: Key Account (Cora, Selgros, Carrefour, Real, Kaufland), reselleri (lanturi de librarii si magazine de presa) precum si peste hotare - Reteaua de librarii Pro Noi din Chisinau.