Reprezentant vanzari IT distributie

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiective principale
Realizarea targetului de vanzare alocat
Cresterea numarului de clienti noi
Mentinerea relatiilor cu clientii existenti

Activitati
Vizite la clienti si prezentare de produse si servicii
Creeaza si dezvolta relatii cu clientii
Deruleaza proiecte pentru clientii actuali
Identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali
Isi planifica activitatea de vanzare
Participa la sedintele de vanzare saptamanale
Face rapoarte de activitate - zilnic
Aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali
Aduna informatii despre concurenta si clientii lor
Invata produsele si caracteristicile tehnice

CERINTE

Facultate - de preferat
Experienta minim 2 ani; Experienta in vanzare IT este un avantaj
Cunostinte PC: avansat, cunostinte networking -de preferat Carnet de conducere (B)
Limba engleza - mediu

BENEFICII OFERITE

Salariu fix negociabil in functie de experienta dvs. actuala plus bonusuri de target
Carte de munca
Telefon mobil, laptop
Conditii de lucru moderne
Program de instruire in tehnici de vanzare, negociere, management, etc.