Reprezentant Vanzari/ Instalatii sanitare

Dynamic Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza potentialilor clienti din zona de responsabilitate, in vederea stabilirii prioritatilor si strategiei de abordare a acestora
- Dezvoltarea portofoliului de clienti
- Prezentarea produselor companiei potentialilor clienti aflati in zona de responsabilitate
- Realizarea de oferte tehnice si comerciale pentru potentialii clienti, in concordanta cu politica comerciala a companiei si in colaborare cu Sales Manager
- Inmanarea ofertelor potentialilor clienti si negocierea cu acestia in vederea incheierii de contracte comerciale
- Raportarea catre Sales Manager a situatiilor privind prezentarile la clienti, ofertarile realizate, negocierile incheiate cu semnarea de contracte, etc. din zona de responsabilitate
- Identificarea necesitatilor pietei, comunicarea acestora in cadrul compartimentelor companiei direct interesate
- Urmarirea relatiilor comerciale cu clientii din zona de responsabilitate
- Analizeaza datele din piata si activitatea competitiei pe zona de activitate
- Propune si planifica campanii personalizate pentru partenerii din portofoliu

CERINTE

- Experienta in domeniul vanzarilor instalatii sanitare
- Cunoasterea limbii engleze, nivel mediu
- Posesor carnet de conducere cat.B
- Disponibilitate deplasari
- Motivat sa lucreze in acest domeniu
- Responsabil
- Dinamic
- Initiativa
- Abilitati excelente de comunicare
- Orientat pe relatia cu clientul si nevoile acestuia
- Aptitudini dovedite de vanzare, de promovare

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix + comision din vanzari
- Masina, telefon mobil

Companie cu experienta în distributie instalatii sanitare cauta pentru Bucuresti, prin intermediul companiei Dynamic Human Resources: Reprezentant Vanzari.