Reprezentant vanzari HoReCa

Alfredo Fresh SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospecteaza piata de profil, identifica principalele oportunitãti de vânzare, negociaza conditiile de vanzare cu clientii, creaza conditiile de vanzare si prezinta obiectul vânzarii, monitorizeaza clientii si satisfactia acestora.

Principalele responsabilitati:
Efectuaza vizite regulate la clienti, stabilește și menține o legătură cu acestia și le oferă informații cu privire la produsele sau serviciile companiei.
Identifica nevoile clientilor si ofera solutii, conform politicii comerciale;
Negocieaza preturile pentru produsele din portofoliu;
Monitorizeaza comenzile si rezolva sesizarile, retururile si stornarile;
Este responsabil de comenzile clientilor pe care ii gestioneaza pe intreg fluxul operational pana la livrare;
Este responsabil de incasarea contravalorii pentru produselor vandute;
Analizeaza tendinţele pieţei şi propunerea de planuri de acţiune in vederea maximizarii si protejarii profitabilitatii pentru sectorul Horeca;
Intocmeste rapoarte de vanzari/incasari sau alte raporte privind realizarea obiectivelor planificate;

CERINTE

Experienta in domeniul vanzarii Horeca, minim 1 an;
Persoana orientata catre nevoile clientului si obtinerea rezultatelor;
Persoana organizata care stabileste prioritati si le respecta;
Excelente abilitati de comunicare;
Excelente abilitati de negociere;
Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Masina de serviciu

Tichete de masa

Unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata romaneasca de import si distributie pentru alimente proaspete si congelate