Reprezentant Vanzari (furnizor de servicii rutiere)

Personal Services Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea portofoliului existent de clienti si dezvoltarea lui
- Prospectarea permanenta a pietei de profil si identificarea oportunitatilor de afaceri
- Identificarea si contactarea potentialilor clienti
Initierea proiectelor si creearea premizelor pentru realizarea acestora
- Intocmirea ofertelor si negocierea lor
- Gasirea variantelor optime pentru clientii societatii
- Verificarea efectuarii platilor si recuperarea debitelor
- Urmarirea stadiului clientului si a incasarilor la termen
- Crearea unor bune relatii cu clientii-prospectii
- Mentinerea relatiei cu acestia si cautarea solutiilor de fidelizare
- Cunoasterea, din punct de vedere al argumentelor de vanzare, a produselor şi solutiilor oferite
- Participarea la implementarea proiectelor legate de actiuni de promovare
- Intocmirea rapoartelor de activitate
- Acoperirea in intregime a zonei alocate
- Responsabilitate directa pentru vanzarile consultative si controlul segmentului de clienti creat
- Analizarea, interpretarea si raportarea catre Directorul de Vanzari a informatiilor legate de piata si strategiile concurentiale
- O bună comunicare cu colegii.

CERINTE

- Persoana pro-activa (dinamica si cu initiativa)
-Comunicare si capacitati de relationare deosebite
- Rigurozitate şi capacitate de organizare excelenta
- Buna gestionare a prioritatilor
- Adaptabilitate
- Diplomatie si buna capacitate de ascultare
- Experienta in domeniul transporturilor internationale sau in domeniile conexe reprezintă un avantaj
- Experienta in domeniul rezervarilor ( feribot/tren) poate constitui un avantaj
- Cunostinte bune operare PC (Word, Excel, Outlook)
- Cunoasterea limbii engleze

Personal Services Group este una dintre firmele cele mai importante în domeniul leasingului de personal si al recrutarii de personal din Ungaria. In Romania, suntem o companie aflata intr-o crestere dinamica care se datoreaza faptului ca intotdeauna punem pe primul loc satisfacerea dorintelor clientilor nostri in ceea ce priveste calitatea serviciilor noastre, promptitudinea si rigurozitatea implementarii proiectelor.