Reprezentant Vanzari Farmacii

MONTERO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea targetului de vanzare alocat
Marirea numarului de clienti noi
Vizite la clienti si prezentare de produse si servicii
Crearea si dezvoltarea relatii cu clientii
Derulerea de proiecte pentru clientii actuali
Recuperarea banilor de la clienti
Identificarea de noi clienti / potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali
Planificarea activitatii de vanzare
Intocmirea rapoartelor de activitate
Furnizarea informatiilor despre concurenta

CERINTE

Studii superioare
Experienta in vanzari minim 1 an
Cunostinte PC: Word, Excel
Carnet de conducere (B) - fara evenimente rutiere
Aspect profesional - business

Profilul candidatului ideal:
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
Abilitati de a stabili relatii cu oameni
Abilitati de analiza si planificare.
Personalitate deschisa - se relationeaza usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute
Atitudine de vanzator, orientat spre clienti. Identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor
Dornic sa invete lucruri noi
Orientat spre construirea unei cariere
Orientat spre atingerea obiectivelor.
Proactiv, capabil sa gaseasca solutii.
Creativ, cu initiative
Dinamic.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix plus bonusuri in functie de realizari
Autoturism de serviciu
Telefon mobil
Program de instruire in tehnici de vanzare, negociere.

MONTERO este o companie de traditie in domeniul distributiei de produse farmaceutice si parafarmaceutice,in plina dezvoltare,cu o cota de piata care o situeaza in primele 10 companii in domeniu.