REPREZENTANT VANZARI- experienta in domeniul industrial

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta portofoliul existent si incheie noi contracte pentru produsele pe care le comercializeaza societatea
- Asigura suport clientilor in toate etapele procesului de vanzare (procesul de vanzare este in mare parte unul consultativ insa finalizarea cu succes a unui contract depinde totusi de abilitatile excelente si experienta in vanzari, in proiecte similare - vanzari industriale)
- Identifica si abordeaza potentialii clienti;
- Intocmeste oferte tehnice si urmareste concretizarea proiectelor si derularea contractelor;
- Administreaza relatia cu beneficiarul si asigura derularea integului ciclu de vanzare incepand cu contractarea, lansarea comenzilor , livrare, montaj si incasarea contravalorii produselor vandute;
- Promoveaza produsele catre firme de arhitectura, proiectare, constructii, institutii publice, etc.;
- Prospectaeaza piata si cunoaste competitorii;
- Mentine si dezvolta relatii comerciale cu partenerii existenti
- Desfasoara activiati de marketing prin culegerea de informatii cu privire la piata, concurenta, clienti, etc.

CERINTE

- Studii superioare- de preferat inginer;
- Experienta in vanzari 5 ani, pe un post similar, in vanzari industriale (sunt acceptate si alte domenii: constructii, tehnic, etc.);
- Permis auto categoria B;
- Limba engleza - nivel avansat - obligatoriu (va fi in contact permanent si cu unul dintre principalii furnizori ai companiei, din Franta)
- Orientare catre client;
- Foarte bune abilitati de relationare interpersonala si negociere, flexibilitate, tenacitate, spirit intreprinzator.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/