REPREZENTANT VANZARI ECHIPAMENTE

Z SPOT MEDIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospecteaza piata, contacteaza telefonic clientii sau potentialii clienti;
Realizeaza oferte tehnice si comerciale, facturi proforme;
Cunoaste si prezinta practic in showroom-ul firmei produsele din portofoliu
Consiliaza clientii care viziteaza showroom-ul sau telefonic a celor aflati in alte regiuni
Negociaza, incheie si urmareste derularea contractelor;
Dezvolta legaturi permanente cu clientii informandu-i periodic asupra ultimelor oferte;
Traduce si realizeaza brosurile de prezentare ale produselor pe care le vinde
Verifica lunar gestiunea echipamentelor de care raspunde (showroom, stoc)
Creaza si/sau implementeaza promotii prin email, newslettere, blog, etc
Monitorizeaza evolutia pietei si a concurentei, analizeaza si propune solutii pentru imbunatatirea si dezvoltarea vanzarilor, creste gama de produse din oferta
Recomanda un stoc suficient de produse pentru a reduce / elimina situatiile de lipsa marfa;
Stabileste si indeplineste obiectivele: target vanzari, telefoane clienti, campanii promotionale, gestionare stoc

CERINTE

Abilitati de vanzare cu experienta dovedita de minim 2 ani; minim 12 luni la un loc de munca -nu vanzari retail de magazin
Experienta in vanzari produse tehnice constituie un avantaj
Limba engleza nivel mediu – criteriu obligatoriu
Operare PC nivel avansat – criteriu obligatoriu
Fire practica si tehnica pentru operare echipamente show-room in cadrul prezentarilor – criteriu obligatoriu
Permis conducere categ B – minim 1 an
Atitudine orientata catre client si nevoile acestuia, gandire pozitiva, responsabilitate,
Persoana dinamica, perseverenta, organizata, analitica, comunicativa. Automotivata si proactiva, cu potential de dezvoltare. Bun organizator, team leader
Placerea de a lucra in domeniul vanzarilor, abilitati de negociere, rezistenta la stress;
Spirit de initiativa, orientare spre rezultate, capacitate de rezolvare a problemelor
Experienta in facturare, gestiune
Abilitati coordonare echipa - avantaj
Zona de lucru Pacii, Militari – preferabil domiciliu in apropiere
Program full-time, nu pentru studenti la zi
Recomandare de la unul din fostele locuri de munca sau de la un client pentru activitatea Dvs in vanzari

BENEFICII OFERITE

Conditii de lucru civilizate: telefon mobil, calculator, acces internet, sambata si duminica liber, eventuale ore suplimentare platite, bonusuri in functie de targetul atins, instruire de specialitate la locul de munca. Stabilitate si oportunitati de cariera pentru cei ambitiosi.

Infiintata in 2003, Z SPOT MEDIA este specializata in importul si distributia de echipamente profesionale pentru productie publicitara, digitizare documente si carti, solutii scan-copy-print si finisare large format. Din 2010 a fost creat un nou departament dedicat echipamentelor 3D - printere pentru educatie/prototipare industriala si scanere pentru inginerie inversa.

Firma distribuie la nivel national atat branduri renumite de echipamente profesionale cat si o paleta larga de consumabile, media, folii si accesorii. Oferim solutii complete ce includ echipamente, software, consultanta in implementarea de proiecte, instruire, service, consumabile, etc.
Ne puteti gasi in permanenta la sediul nostru din Bucuresti sau venim noi la dumneavoastra oricand aveti nevoie, atat in plan local cat si national. Lucram deasemenea si cu importanti reseleri de pe piata din Romania..