Reprezentant vanzari divizia de lux

BIA Business Intelligence Alliance

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati si sarcini:

- Identifica si contacteaza potentialii clienti in vederea remiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor comerciale;
- Acorda asistenta d.p.d.v. tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti;
- Negociaza, incheie si asigura executarea contractelor si acordurilor comerciale;
- Tine evidenta incasarii facturilor si intretine relatiile cu clientii din portofoliu;
- Deplasari repetate in tara, in interes de serviciu.

CERINTE

Cerinte:

- Absolvent al invatamantului superior;
- Experienta de cel putin 4 ani in vanzari;
- Experienta pe o pozitie si intr-o industrie similara, insemnand vanzarea produselor de lux, constituie un avantaj;
- Cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul de vanzari;
- Limba engleza nivel mediu;
- Disponibilitate de a calatori cel putin 50% din timpul petrecut la serviciu.

Aptitudini:

-Persoana inteligenta (gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza);
-Capacitate de organizare si conducere a activitatii serviciului;
-Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
-Corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii;
-Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice, financiare, receptivitate, spirit de echipa (sincer, dispus la colaborare).

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix
- Bonusuri la atingerea targetului
- Masina
- Laptop
- Telefon

BIA Business Intelligence Alliance este prima companie romaneasca de recrutare fondata in anul 1992. In cei 13 ani de activitate BIA a activat ca una dintre cele mai puternice firme de recrutare, realizand o baza de date cu peste 70.000 de candidati care au beneficiat de serviciile BIA. Ca o consecinta fireasca a dinamicii mediului de afaceri din Rom?nia, BIA isi extinde portofoliul de servicii, oferind: - servicii de salarizare si administrare de personal, - servicii de recrutare si selectie de personal, - consultanta in resurse umane, - training si dezvoltare