Reprezentant vanzari - distributie IT

DESPEC ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prezentarea produselor, preluarea si procesarea comenzilor
- mentinerea si extinderea portofoliului de clienti prin noi vanzari
- promovarea serviciilor si produselor firmei
- realizarea planului individual de vânzãri
- încheierea contractelor specifice activitãtii
- mentinerea relatiei cu actualii clienti
- actualizarea permanentã a bazei de date
- întocmirea de rapoarte privind activitatea desfasuratã (vânzãri, încasãri, etc.)
- redactarea de oferte si încheierea de contracte
- respectarea standardelor cu privire la imaginea firmei si a brandurilor comercializate

CERINTE

- studii superioare (constituie avantaj);
- experienta în vânzãri indirecte;
- cunoasterea pietei IT;
- minime cunostinte tehnice (hardware+networking+telecomunicatii)
- spirit de echipã, rezistentã la stres, dinamic(ã), responsabil(ã), abilitãti de comunicare, spontaneitate
- managementul clientului
- cunosterea limbii engleze – nivel mediu
- operare PC (MS Office), cunoasterea unei aplicatii ERP

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial in concordanta cu realizarile profesionale;
- oportunitatea dezvoltãrii unei cariere într-un mediu de lucru profesionist si competitiv.

Pentru orice alte detalii privind job-ul va rog sa luati legatura cu Dra Biro Alina - Tel 0214087080 sau email alina.biro@despec.ro
Numai persoanele care indeplinesc in mod cumulativ criteriile de selectie prezente vor fi invitate sa participe la interviu!

DESPEC ROMANIA este una dintre cele mai puternice firme de distributie IT de pe piata romaneasca.
Misiunea noastra este sa devenim partenerul perfect al clientilor nostri, oferindu-le cea mai variata gama de produse, iar serviciile sa se ridice la standarde internationale.