Reprezentant Vanzari/ Director de produs- materiale de constructii

Regard Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovarea produselor LB KNAUF;
- Prospectarea pie¿ei si identificarea de noi potentiali clien¿i;
- Indeplinirea planului de marketing si vânz¿ri;
- Acoperirea sistematic¿ a teritoriului conform unui plan zilnic de rute ;
- Men¿inerea si dezvoltarea rela¿iilor de colaborare cu clien¿ii deja existen¿i, c¿utarea unor oportunit¿¿i suplimentare pentru extinderea distribu¿iei ;
- Culegerea informa¿iilor legate de clien¿i si de concuren¿¿, ob¿inute de pe raza zonei de activitate;
- Incheierea de noi contracte si monitorizarea derularii lor;
- Respecta prevederile din procedurile sistemului calitatii.

CERINTE

- Experienta si cunostinte in domeniul constructiilor;
- Experienta in vanzari;
- Dinamism, spirit de echipa;
- Ini¿iativ¿, imagina¿ie, spirit antreprenorial;
- Consecven¿¿, ambi¿ie si putere de munc¿;
- Atitudine pozitiv¿, prezen¿¿ placut¿, capacitatea de a stabili rela¿ii interpersonale;
- Reale abilit¿¿i de comunicare, bun negociator;
- Orientare catre rezultat;
- Cunostinte PC;
- Engleza conversational;
- Studiile superioare in domeniul constructiilor reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv : Salariu fix + bonusuri ( performanta).

Regard Consulting companie de recrutare, consultanta in domeniul resurselor umane si proiectare de posturi. Asiguram selectia si recrutarea pentru Clientul nostru, o companie care are ca si domeniu de activitate vanzarea si distributia materialelor de constructii.