REPREZENTANT VANZARI DIRECTE

H.C.S - Human Capital Solutions SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Titularul postului are rolul de a realiza planurile de vanzari si profit alocate pentru echipamentele de birou comercializate de firma si de a crea / administra relatii eficiente cu clientii firmei.

Principalele responsabilitati:

- Indeplineste planul de vanzari alocat;
- Gestioneaza relatiile cu clientii;
- Gestioneaza cicluri de vanzare deschise (pentru promovarea produselor de care raspunde);
- Raporteaza superiorilor ierarhici.

CERINTE

- experienta anterioara in vanzari directe (constituie avantaj experienta in vanzari echipamente si produse de birou);
- studii superioare, de preferinta economice sau tehnice;
- cunostinte despre: tehnici de vanzare directa, tehnici de negociere, management;
- cunoasterea pietei locale si a mediului de afaceri romanesc;
- abilitati de comunicare si negociere;
- caracteristici personale ca: ambitios, putere de convingere, perseverenta, spontaneitate, sociabilitate, incredere in sine;
- spirit organizatoric;
- orientat spre profit
- cunostinte de Operare PC.

BENEFICII OFERITE

- salariu competitiv si alte beneficii (comision din vanzari).

HCS - HUMAN CAPITAL SOLUTIONS, companie de consultanta in domeniul resurselor umane
cauta pentru clientul sau companie distribuitoare de echipamente de birou: REPREZENTANT VANZARI DIRECTE (business to business).