Reprezentant Vanzari Directe

GERMANOS TELECOM ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea generala a postului:
- Contacteza clientii alocati sau prospecteaza piata pentru promovarea serviciilor companiei intr-o arie geografica bine stabilita sau pe tipuri de clienti.
Responsabilitati:
- Stimuleaza cererea si vanzarea serviciilor companiei catre clientii deja existenti si catre clientii noi dintr-o zona stabilita, in vederea atingerii cantitative si calitative a obiectivelor de vanzare ale departamentului;
- Identifica si dezvolta baza de date cu potentiali clienti folosind liste, publicatii precum si alte surse de informatii.
- Negociaza temenele si conditiile contractelor; pregateste contractele plecand de la nevoile clientilor;
- Asigura prezentarea profesionista a serviciilor si produselor;
- Viziteaza potentialii clientii precum si cei existenti din zona geografica stabilita;

CERINTE

- Cunostinte de nivel mediu in domeniul vanzarilor si a pietei;
- Experienta relevanta in domeniul vanzarilor, preferabil in telefonie mobila, asigurari, FMCG ;
- Capacitate de decizie si sinteza, gandire analitica; bun organizator, cu simt dezvoltat al responsabilitatii, tenace, avand capacitate excelenta de comunicare si organizare, precum si calitati de relationare interpersonala;
- PC (Word, Excel, PowerPoint)
- Fluenta in limba romana si engleza;
- Posesor permis auto categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv.

Suntem o companie internationala aflata intr-o continua dezvoltare, dealer COSMOTE, avand in Romania peste 120 magazine care comercializeaza telefoane mobile si accesorii, baterii speciale, calculatoare, aparate foto, si alte produse electronice.