REPREZENTANT VANZARI DIRECTE

H.C.S - Human Capital Solutions SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Titularul postului are rolul de a realiza planurile de vanzari si profit alocate pentru echipamentele de birou comercializate de firma si de a crea / administra relatii eficiente cu clientii firmei.
- Indeplineste planul de vanzari alocat
- Gestioneaza relatiile cu clientii
- Gestioneaza cicluri de vanzare deschise (pentru promovarea produselor de care raspunde)
- Raporteaza superiorilor ierarhici

CERINTE

- Experienta anterioara in vanzari (constituie avantaj experienta in vanzari echipamente si produse de birotica)
- Studii superioare, de preferinta tehnice
- Cunostinte despre: tehnici de vanzare directa, tehnici de negociere, management
- Cunoasterea pietei locale si a mediului de afaceri romanesc
- Abilitati de comunicare si negociere
- Caracteristici personale ca: ambitios, putere de convingere, perseverenta, spontaneitate, sociabilitate, incredere in sine
- Spirit organizatoric
- Orientat spre profit
- Cunostinte de Operare PC

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitiv si alte beneficii

HCS - HUMAN CAPITAL SOLUTIONS, companie de consultanta in domeniul resurselor umane
cauta pentru clientul sau companie distribuitoare de echipamente de birou: REPREZENTANT VANZARI DIRECTE (business to business).