Reprezentant Vanzari DGS

EUROCOM SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Reprezentantul Vanzari DGS:
- Este responsabil exclusiv de vanzarea sistemelor de imprimare destinate productiei publicitare din portofoliul EUROCOM (vezi www.eurocom.ro sectiunea PRODUSE - SISTEME ???DISPLAY GRAPHICS??? PENTRU PRODUCTIE PUBLICITARA);
- Contacteaza si realizeaza vizite la clienti si potentiali clienti;
- Identifica nevoile clientilor;
- Realizeaza prezentari si demonstratii pe echipamente;
- Configureaza echipamentele in functie de nevoile clientilor;
- Negociaza si incheie contractele de vanzare a echipamentelor;
- Cunoaste documentatia tehnica referitoare la echipamente;
- Realizeaza targetul de vanzari anual si indeplineste criteriile de performanta;
- Realizeaza rapoarte referitoare la ciclurile de vanzare in derulare;
- Ofera Departamentului Marketing informatii obtinute din segmentul de piata DGS;
- Informeaza Departamentul Service despre eventualele probleme tehnice semnalate de clienti, aparute la echipamentele vandute.

CERINTE

- Studii superioare, preferabil tehnice sau economice;
- Experienta minim 3 ani in vanzari de produse destinate companiilor (Business-to-Business);
- Cunoasterea pietei de productie publicitara;
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
- Bune cunostinte de limba engleza (scris si vorbit);
- Carnet de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Telefon, masina de serviciu.

DESCRIEREA FIRMEI

www.eurocom.ro