REPREZENTANT VANZARI-companie ce importa si comercializeaza PROFILE ALUMINIU- DESIGN EXTERIOR

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma cu capital privat romanesc, ce are ca obiect de activitate
productia si comercializarea profilelor din PVC destinate sistemelor de imprejmuire, banci si mese pentru picnic, etc. .Gama larga de modele si dimensiuni permite amplasarea acestora in medii
variate cum ar fi rezidente, hoteluri, restaurante, unitati industriale,
agricultura (imprejmuiri ferme animale si vegetale).
Compania proiecteaza , fabrica si instaleaza modelele oferite pe
teritoriul intregii tari, iar clientii sai beneficiaza de calitatile
incontestabile ale materialului utilizat.

Responsabilitati:

Primeste comenzi de la clienti si incheie contracte pentru produsele pe care le comercializeaza societatea;
- Este responsabil cu atingerea planului de vanzari pe departament;
Identifica si abordeaza potentialii clienti;
Intocmeste oferte tehnice (impreuna cu departamentul de proiecare), urmareste concretizarea proiectelor si derularea contractelor;
Administreaza relatia cu beneficiarul si asigura derularea integului ciclu de vanzare incepand cu contractarea, lansarea comenzilor , livrare montaj si incasarea contravalorii produselor vandute;
Promoveaza produsele catre firme de arhitectura, proiectare, constructii, institutii publice si catre firmele de consultanta orientate pe acordarea de fonduri nerambursabile sau programe de dezvoltare;
Prospectaeaza piata si cunoaste competitorii;
Mentine si dezvolta relatii comerciale cu partenerii existenti
Urmareste incasarile de la clientii din portofoliu;
Desfasoara activiati specifice vanzarilor : planificare – negociere-participare la sedintele saptamanale , intocmire rapoarte zilnice de activitate;
Participa la elaborarea strategiilor de vanzari pe perioade (prognoze, obiective)
Desfasoara activiati de marketing prin culegerea de informatii cu privire la piata, concurenta, clienti, etc;
Asigura incadrarea in bugetul de venituri si cheltuilei repartizat;
Urmareste realizarea contractelor economice incheiate in termen din punct de vedere calitativ si cantitativ;
Urmareste incadrarea produselor in parametrii de proiectare si realizare tinand cont de cerintele clientului;
Raspunde de intocmirea documentelor de insotire si de incasare a contravalorii produselor livrate la beneficiari;
Furnizeaza clientilor informatii clare despre produsele oferite;

CERINTE

Studii absolvite (medii sau superioare);
Experienta in vanzari- constituie avantaj domeniile: constructii, tehnic, etc;
Permis auto categoria B;
Cunostinte bune de operare PC (Word, Excel, Internet);
Orientare catre client;
Capacitatea de a lucra independent;
Foarte bune abilitati de relationare interpersonala si negociere, flexibilitate, tenacitate, spirit intreprinzator.

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant
mediu de lucru profesionist

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.