REPREZENTANT VANZARI – COMERT ONLINE

HUMAN RESOURCES - NEFERTITI GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru s-a pozitionat, in timp, printre printre primii 5 operatori de pe piata de vanzari online, oferind in acest moment peste 85.000 produse din domeniul IT&C si Telecomunicatii. Solutiile oferite sunt personalizate si perfect adaptate la nevoilor clientilor sai, unii dintre acestia alati in portofoliu inca de la inceperea activitatii.
In cativa ani activitatea firmei s-a extins exponential.Tocmai aceasta dezvoltare sta la baza activarii a noi posturi in organigarama firmei.

Avantajele lucrului in cadrul acestei echipe sunt multiple:
- Continua imbunatatire a performantelor si cunostintelor profesionale prin organizarea de programe intensive de formare profesionala periodice
- Recompensarea performantelor prin bonsuri de realizari
- Etc.

Pentru postul vacant – REPREZENTANT VANZARI - principalele atributii sunt:
- Preluarea comenzilor facute prin intermediul magazinului online;
- Preluarea comenzilor primite de la clienti (prin fax / mail / telefonic);
- atragerea de clienti noi;
- Furnizarea eficienta a informaţiilor şi relaţiilor către clienţi în vederea finalizarii comenzilor;
- Actualizarea bazei de date cu produse noi;
- Sprijinirea şi consilierea clientului în vederea alegerii produselor;
- Informarea clientul în legătura cu toate detaliile legate de comanda sa (stoc, pret, caracteristici produs, livrare) ; oferirea serviciilor de consultanta pentru achizitionarea produselor companiei;
- Consilierea clientilor cu privire la solutiile necesare pentru facilitarea activitatii acestora ; determinarea necesitatilor de echipament IT&C si Telecomunicatii
- Colaborarea cu departamentul tehnic, redirectionarea clientilor care solicita informatii de natura tehnica catre departamentul tehnic in vederea optimizarii si eficientizarii activitatilor specifice de vanzare;
- Realizarea ofertelor de pret si le negociaza cu clientii.
- urmarirea comenzilor clientilor si finalizarea acestora;
- facturarea produselor clientilor;
- urmarirea comenzilor clientilor, operarea si procesarea acestora in vederea finalizarii corespunzatoare;
- oferte promotionale catre clienti;

CERINTE

- Open minded, capacitate mare de acumulare a informatiilor tehnice, dorinta de dezvoltare profesionala
- Activ, cu viteza mare de reactie la cerintele colegilor/clientilor
- Responsabilitate, corectitudine, seriozitate, buna organiazare,
- Ambitie, capacitate de automotivare;
- Gandire logica, structurata, usurinta in a acumula noi cunostinte de factura tehnica, spontaneitate;
- Orientare spre construirea unei cariere in domeniul Client-Service;
- Orientare spre clienti. Identificarea usoara a nevoilor si cererilor clientilor;
- Operarea programelor din suita Microsoft Office;
- Cunostinte in domeniile: IT Hardware, multimedia (foto, video digital), electronice (home & portable entertainment);
- Cunoasterea pietei de IT, electronice- in special retail-ul on-line confera un avantaj;
- Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu;
- Absolvent de studii superioare – informatica prezinta un avantaj
- Experienta pe un post similar prezinta avantaj

BENEFICII OFERITE

- Salariu de baza motivant
- Formare profesionala permanenta
- Posibilitati de promovare

Human Resources Nefertiti Group, iti garanteaza deplina confidentialitate a datelor trimise, lucreaza alaturi de tine la alegerea/schimbarea/consolidarea carierei, iti prezinta in timp real toate oportunitatile ivite in portofoliul sau, iti prezinta fiecare job in parte fara a ascunde nici un inconvenient legat de acesta.

Trimite-ne CV-ul tau si lasa consultantii nostri sa lucreze pentru tine. Alaturi de Nefertiti Group nu pierzi nimic (nici macar timp - te invitam la interviu doar dupa ce iti prezentam telefonic job-ul si ne asiguram ca esti interesat de el) dar primesti consultanta unor specialisti fara a face alt efort decat sa te prezinti la un interviu.

Detalii:
- www.nefertiti-hcc.ro
- www.nefertiti-hcc.eu

- cv@nefertiti-hcc.ro - pentru candidaturi
- office@nefertiti-hcc.eu - pentru informatii/consultanta

TEL: 0726873181